Співробітники харківського КП «Центру поводження з тваринами» прийшли на виручку кінологам Луганського прикордонного загону, який буквально з нуля створили в прикордонному Старобільську. За словами харків'ян, у тамтешніх собак елементарно не було будок - а зима на носі.
«Я як дресирувальник, інструктор і працівник притулку для тварин, розумію, що настрій бійця безпосередньо залежить від того, наскільки комфортні умови, в яких знаходиться його собака. А оскільки цей погранотряд тільки формується, Міноборони просто не встигає оснастити їх усім необхідним, тому наше підприємство вирішило допомогти Луганського прикордонного загону », - розповідає кінолог КП« Центр поводження з тваринами »Петро Полященко.
Харків'яни кинули клич в соцмережах і зібрали подарунки для луганських собак-прикордонників. Крім ветеринарних препаратів, якісних повідків і кормів, на Луганщину відправили собачі будиночки і бронежилети
«Цікаво, що будки нашому притулку подарували студенти, але всі вони не знадобилися, тому частина« поїхала »в зону АТО для собак прикордонників. А кевларові бронежилети ми шили на замовлення, їх носитимуть собаки, які працюють на розмінування. Адже там територія всіяна мінами, розтяжки стоять на кожному кроці і буквально перед нашим приїздом службовий пес підірвався на міні », - говорить Полященко.
Керівник КП «Центр поводження з тваринами» Юлія Шаповалова зізнається: крім усього, її підприємство регулярно допомагає сухими кормами собакам, які охороняють під'їзди до Харкову на блокпостах в Барвінкове, Куп'янську та Ізюмі.
«Ці собаки з кінологами з'їжджаються до нас з усієї України і розподіляються по блокпостах через Харківський обласний кінологічний розплідник МВС. Але проблема в тому, що розплідник не закуповує сухі корми, оскільки своїх собак вони годують кашами і м'ясом, а на блокпостах кашу зварити дуже проблематично. Тому ми регулярно відправляємо по два мішки сухого корму на всі три блокпости. Пси несуть службу цілодобово, вони обнюхують машини і, як розповідають прикордонники, знаходять дуже багато зброї, наркотиків та вибухівки. Все це може знайти тільки собака і, по суті, воно не потрапляє в наше місто тільки завдяки чотирилапими », - говорить Шаповалова.
Тим часом, триває епопея з фінансовими претензіями на адресу «Центру поводження з тваринами». Нагадаємо, що прийшли на планову перевірку ревізори Держфінінспекції зробили висновок, що директор притулку незаконно розпорядилася прибутком підприємства.
На їхню думку, керівник КП не мала права безкоштовно приймати в готель і надавати ветдопомога тваринам переселенців із зони АТО. Аргументи Шаповалової про людяність, співчуття і взаємодопомоги, ревізори не почули. У підсумку, сума так званих порушень становила 67000 грн.
«Люди вирвалися з-під обстрілу, залишилися без даху над головою, без роботи, у вкрай скрутному фінансовому становищі. Тут вони зазнавали труднощів з поселенням, господарі відмовлялися здавати житло орендарям з тваринами, особливо якщо це великі собаки. Один такий пес знаходиться в нашому готелі вже півтора року, до нього щодня приїжджають його господарі - провідати і вигуляти. Те ж стосується і безкоштовної ветдопомоги. Як можна відмовитися лікувати тварину людини, яка через війну позбувся засобів до існування? »