Харків'яни потраплять в незвичайний список

3026
Готується реєстр військовозобов'язаних.

У Міністерстві оборони активно працюють над створенням єдиного реєстру військовозобов'язаних. Як розповів спікер Генштабу Владислав Селезньов, на даний момент закуплено необхідне обладнання та створено програмне забезпечення.

«Закуплено обладнання. Створено програмне забезпечення, проведено апробацію, визначені дані, які у нас є, вони обробляються і приводяться в електронний вигляд. Коли буде прийнято рішення народними депутатами, ми отримаємо доступ до інформації з бази виборців, реєстрів фіскальної служби. Це зробить нашу базу повніше», - говорить Селезньов.

Згідно законопроекту № 2504а про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних, Центральна виборча комісія буде подати до реєстру дані про всіх громадян у віці від 18 до 60 років. Про виїздах за межі держави військкомати інформуватиме центральний орган виконавчої влади, який займається контролем державного кордону. При цьому дані будуть збирати навіть на неповнолітніх.

«До реєстру буде надходити відомості з навчальних закладів про студентів ВУЗів. Від податкових інспекцій - джерела доходу і місце проживання військовозобов'язаного. Крім того, після внесення змін до статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», підприємства будуть зобов'язані сповіщати військкомати про прийняття на роботу чоловіків у віці від 18 до 60 років», - йдеться в законопроекті.

У Міноборони пояснили, що використовувати реєстр будуть під час військової мобілізації, а також під час призову на строкову службу в армію. Однак кількість людей, які потраплять в список, фахівці не називають.

Варто відзначити, що про час початку нової хвилі мобілізації нічого не відомо. При цьому військові готуються до її проведення. За словами спікера Генштабу Владислава Селезньова, мобілізацію можуть оголосити лише після указу президента України Петра Порошенка.

Сьома хвиля мобілізації дозволить демобілізувати призваних у четверту хвилю. Це близько 50 000 чоловік. Планується, що демобілізація пройде в лютому-березні поточного року. Причому, в Генштабі не виключають, що на їх місце можуть прийти і контрактники, тоді необхідність оголошувати чергову хвилю мобілізації відпаде.

«Коли будуть проведені заходи щодо демобілізації військовозобов'язаних, призваних у рамках 4-ї хвилі мобілізації, тоді стане зрозуміло, чи є необхідність в черговій хвилі мобілізації», - каже речник Генштабу Селезньов.

На думку військових експертів, без чергової мобілізації цього року не обійтися.

«Остання хвиля була виконана в кращому разі на 60%. Це недопоставка. І зараз потрібно буде ще одну хвилю прибрати, і знову недопоставка. Та сторона теж все прораховує, і вони будуть бачити, що у нас недопоставка військових. А тепер є відповідь, чи потрібна нам військова мобілізація? Якби ми за цей час набрали контрактників, була б інша ситуація», - говорить експерт Ігор Романенко.

Також читайте: