Фельдман: Харків'яни вирушили в захоплюючу подорож до відкриттів

2303
Харків завжди вважався найбільшим науковим і освітнім центром країни.


Напередодні Дня знань школярів і студентів міста привітав народний депутат України, співголова політичної партії «Наш край» Олександр Фельдман.

«1 вересня - особливий день. Це початок нового шкільного життя, початок шляху по дорозі Знань, яка не завжди буває гладенькою, але тим цінніше і цікавіше стає подорож по ній назустріч пізнавальним відкриттів », - зазначив народний депутат.

У цей день шкільні двори міста наповнені ошатними дітьми, сліпуче красивими майбутніми випускниками, щасливими посмішками схвильованих батьків і вчителів.

«І бачачи це, хочеться тільки одного - миру і благополуччя нашому краю, в якому завжди буде звучати дитячий сміх, а освічена людина завжди зможе самореалізуватися, застосувати свої знання і талант на благо рідного міста і країни», - сказав Олександр Фельдман, додавши, що харків'яни право пишатися досягненнями рідного краю на ниві Знань.

Саме тут протягом століття діяв Харківський колегіум - видатне навчальний заклад XVIII сторіччя, і був відкритий один з найстаріших класичних університетів в Україні.

У Харкові вперше на пострадянському просторі розщепили атомне ядро. Саме харківські вчені створили унікальний тривимірний радіолокатор, систему радіоуправління на відстані і зробили безліч інших відкриттів, які змінили світ.

А ще в Харкові відбувся перший ефір української радіомовної станції. «Алло, алло, алло! Каже Харків! Вам, вам, вам! Працює в Україні перший радіотелефон », - привітав харків'ян зв'язківець, який почав експериментальний радіоефір.

Крім того, Харків подарував світу безліч видатних людей.

Так, у Харківському університеті працював основоположник вітчизняної біохімії Олександр Данилевський, засновник сучасної фізичної хімії Микола Бекетов, видатний лінгвіст Олександр Потебня і знаменитий фізик Лев Ландау.

Саме в Харкові жив і працював учений Юрій Кнорозов, відомий тим, що розшифрував писемність індіанців майя, конструктор Володимир Нікітін, який створив 16 спортивних автомобілів і встановив 9 світових рекордів швидкості, академік Микола Барабашов, що освоїв техніку фотографування Місяця, та інші видатні уми сучасності.

І сьогодні Харків не здає позицій. Харківські наукові школи в багатьох галузях знань сьогодні є провідними як в Україні, так і за кордоном, закріплюючи за Харковом звання найбільшого наукового та освітнього центру Східної Європи.

«Від усієї душі вітаю з Днем Знань і бажаю підростаючому поколінню успішного навчання, педагогам - творчого натхнення, батькам - якомога більше підстав для гордості за своїх дітей, впевнено крокуючих по щаблях пізнання. Давайте ж разом множити досягнення і славні традиції нашої малої батьківщини », - повідомив Олександр Фельдман.

Також читайте: