Харків'яни облили пивом літню пару

2527
Земляки поділилися прикольними історіями, пов'язаними з пінним напоєм.

Сьогодні - Міжнародний день пива. Неофіційне свято всіх любителів і виробників цього напою стали відзначати з 2007 року в першу п'ятницю серпня. Заснував свято американець Джесс Авшаломов - власник бару, який хотів таким чином залучити ще більше відвідувачів у свій заклад.

Пиво є одним з найстаріших у світі приготованих напоїв. Деякі дослідники пов'язують появу пива з початком вирощування зернових культур - за 9000 років до н.е.

З цікавих фактів:

- Найбільш пивний нацією вважаються німці. За рівнем споживання пива від них трохи відстають чехи і ірландці.

- В Англії, в містечку Грейт-Харвуд, проводяться незвичайні пивні змагання - чоловіки влаштовують забіг на 5 миль, і на цій дистанції вони повинні випивати по кухлю пива в розташованих на дистанції 14 пабах. Але при цьому учасники не просто біжать, а біжать з дитячими візками. І перемагає той, хто не просто прийшов на фініш першим, але і жодного разу не перевернув візок.

- На аукціоні пляшка пива «Lowebrau» була продана більш ніж за 16 000 доларів. Це єдина пляшка пива, яка вціліла після катастрофи в 1937 році дирижабля Гінденбург у Німеччині.

- У світі існує кілька великих пивних фестивалів. Наймасштабніший з них Oktoberfest, який проходить в Німеччині у вересні. Великий пивний фестиваль Лондона проводиться в серпні, Бельгійський пивний вікенд проходить в Брюсселі на початку вересня, а в кінці вересня - Великий фестиваль пива в Денвері (США).

Харків'яни поділилися з «ГХ» цікавими «пивними» історіями, які траплялися в їхньому житті.

«Я не п'ю пива, але приємний «пивний» спогад є і у мене. У дитинстві, бувало, назбираєш пляшок - і в магазин, здавати. Найскладніший життєвий вибір у 6 років - що брати на виручені гроші: мівіну чи морозиво в стаканчику. І те, і інше коштувало рівно п'ять пивних пляшок. Ну а якщо пощастить і знайдеш відразу десять - ось це кайф, весь двір потім тобі заздрить», - каже Анна.

«У більшості країн Європи їсти сушену рибу з пивом - неприпустимо. У чеських закладах, наприклад, якщо відвідувач брав келих руками, забрудненими таранею, келих розбивають, вважаючи, що його вже не відмити. Я ж пристрасно люблю тараньку, і пару разів брала її з собою в подорожі. Але потім пошкодувала, бо накрутила себе і переживала, куди її сховати в номері готелю, щоб покоївка чого доброго не викинула», - ділиться спогадами любителька подорожей Олена.

«Відпочивали з подругами в Криму. Після пляжу в обід взяли пиво і рибку, розмістилися в альтанці біля нашої бази відпочинку. Не знаю чому, але коли відкривали пластикову пляшку з пивом, вона ракетою злетіла в повітря. Літня пара, яка якраз виходила з санаторію, була повністю облита цим пивом, а на нас - ані краплі. Ми з півгодини істерично сміялися, а пара, до речі, була не в образі, посміхнулися і пішли у бік пляжу», - розповідає Марина.

«Взагалі, я п'ю небагато, по пляшечці-дві на тиждень під чіпси або тарань. Але колись, пам'ятаю, познайомилася з групою архітекторів і пішла з ними в клуб слухати важкий рок. Після вечора з цією компашкою весь стіл був усіяний порожніми келихами, з них 3 літри влізло тільки в мене. Так що кількість випитого залежить від колективу», - сміється Альона.

«Про себе розповідати не буду, але факт з цікавого: у Данії є пиво Gavno. За смаком дуже навіть непогано, а назва означає не те, що ви подумали в першу чергу, просто таку назву носить місцевий старовинний замок», - розповідає цінитель пива Павло.

«А я просто люблю темне пиво, особливо під копчену рибу на зразок мойви. Літра півтора випити можу. Коли була в Празі, дуже сподобалося кавове і кропив'яне», - резюмує харків'янка.

Нагадаємо, з 1 липня набула чинності нова редакція Податкового кодексу, згідно з якою пиво прирівняне до алкогольних напоїв, а його продаж вимагає ліцензії. Тим часом, на Харківщині виробництво пива істотно знизилося.

Також читайте: