Харків'яни на годину повернуться в минуле

2262
Україна переходить на зимовий час.


За традицією, в ніч на останню неділю жовтня харків'яни переведуть годинник. Пересунути стрілки на годину назад необхідно в 4:00 ранку.

Як відзначають фахівці, зимовий час вводиться для більш ефективного використання світлового дня й економії електроенергії.

При цьому медики не втомлюються попереджати, що переведення годинників негативно позначається на здоров'ї, оскільки порушується процес роботи біологічного годинника організму.

«Проблеми можливі найрізноманітніші: від головного болю - до безсоння», - говорить терапевт Наталя.

За її словами, це пов'язано з тим, що поки організм не перебудується на нові біоритми, людина або почне лягати за старих часів, а на ранок отримувати недосип, або відправиться лягати в ліжко на годину раніше, але з незвички буде страждати на безсоння.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, до 45% людей страждають від безсоння в тих країнах, де запроваджено сезонне переведення годинників. А експерти зазначають, що після введення нового часу кількість дзвінків в служби швидкої допомоги збільшується на 12%.

«Набрид цей переклад годин. Нікому непотрібне захід. Вже адже неодноразово доводили, що вигоди від цього ніякої, - каже Олексій. - Залишили б уже постійний час».

«Ну і добре, що переводять стрілки, - посміхається Антон. - Можна поспати на годину довше. А навесні важко, звичайно. НЕ висипаюся. Та й плутаюся постійно, в який бік стрілки крутити».

Щоб завжди пам'ятати, як правильно переводити годинник, можна вивчити просте правило: навесні вперед, восени назад - ВВ та ГО.

Також читайте: