Вітчизняна система охорони здоров'я давно потребує реформування. Депутати з фракції «Об'єднання «Самопоміч» розробили пакет законів, з прийняттям яких запустяться механізми, здатні докорінно змінити систему охорони здоров'я. Про це заявила народний депутат України від фракції «Об'єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.
Зокрема, нова реформа передбачає автономізацію медичних установ, що, у свою чергу, дозволить створити нові організаційно-правові форми державних і комунальних лікарень - щоб з бюджетних організацій вони могли стати державними казенними або комунальними неприбутковими підприємствами. При цьому мова не йде про зміну форми власності.
«Ці зміни дадуть більше самостійності головлікарях. Вони отримають управлінську, фінансову, господарську самостійність у прийнятті своїх рішень», - упевнена Ірина Сисоєнко.
Також, за словами нардепа, ці зміни дозволять сформувати новий фінансовий принцип, відповідно до якого гроші повинні «піти» за пацієнтом.
«Тільки пацієнт буде приймати рішення, в яку лікарню йому звернутися - приватну або державну. У кожному разі що йому надається допомога повністю оплатить держава», - говорить Ірина Сисоєнко.
За словами нардепа, нинішня система фінансування медичних установ, яка діє за принципом Семашко, сьогодні є застарілою.
«Зараз медустанови отримують бюджет, яким визначено кількість ліжко-місць. Відповідно з новим принципом головлікарі будуть робити все можливе, щоб їх лікарні ставали більш ефективними в питаннях надання медичних послуг. Це дозволить підвищити якість медичної допомоги та її доступність для всіх категорій населення, особливо для жителів сільської місцевості», - упевнена Ірина Сисоєнко.
Крім того, реформа передбачає обов'язковий мінімальний пакет медичної допомоги, який держава оплачуватиме кожному громадянину: швидку допомогу, вакцинацію, послуги з лікування інфекційних захворювань, пологи та інше. Також у планах - впровадження страхової медицини.
За словами Ірини Сисоєнко, ці законопроекти подані на розгляд Верховної Ради. І профільний комітет блокує старт найважливіших реформ, яких сьогодні потребують громадяни України.
«Десятки волонтерських організацій, які займаються забезпеченням лікарень, де лікують бійців ВСУ, неодноразово зверталися до профільного комітету, однак ситуація не зрушилася з мертвої точки», - говорить волонтер, засновник благодійної організації «Благодійний фонд« Харків з тобою », активіст громадського об'єднання« HELP ARMY »Вікторія Мілютіна. - Будемо сподіватися, що наступного року в нашій країні почнуться зміни, які дозволять піднятися нашій медицині до європейського рівня».
На думку голови Харківської обласної громадської організації «Об'єднання« Самопоміч »Тараса Ситенка, сьогодні в Україні існує монополія держави на надання медичних послуг.
«Медицина контролюється і оплачується державою. Але ми знаємо, що будь-яка монополія веде до неефективності та корупції. Адже не секрет, що більшість харківських лікарень корумповані: ніхто не знає, звідки надходять гроші і як вони використовуються», - каже Тарас Ситенко.
За його словами, виправити сформовану ситуацію повинна здорова конкуренція.
«Необхідно зробити так, щоб все було прозоро, і пацієнт міг сам вибирати, в яке медустанову йому звертатися і за що платити», - зазначив Тарас Ситенко.
«Реформи у сфері охорони здоров'я повинні починатися вже. Ми повинні орієнтуватися на систему охорони здоров'я європейських країн, брати звідти кращі моделі і реалізовувати їх в Україні - з урахуванням особливостей нашої країни. Впевнена, це буде першим позитивним кроком для системи охорони здоров'я, і ми докладемо максимум зусиль для реалізації даних законодавчих ініціатив», - резюмувала Ірина Сисоєнко.