Харків'яни масово відмовляються від фотоапаратів і телевізорів

4234
Побутова техніка перестала цікавити земляків.

За статистикою, виручка від продажів за другий квартал 2015 року становить 8,2 млрд грн, що на 17% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Окрім офісної техніки і предметів, пов'язаних з телекомунікаціями (сматрфон та телефони), де спостерігається позитивна динаміка, продаж в інших секторах пішов на спад. Побутова техніка стала продаватися менше на 25%, комп'ютери і товари зі сфери IT- технологій - на 13%. Найбільші втрати несе ринок побутової електроніки та фототехніки, тут продажі впали майже на 40%.

З побутової техніки найкраще купували товари з сектору «догляд за собою» і кухонні витяжки, найгірше - плити, духовки та холодильне обладнання.

У зв'язку з цим «ГХ» поцікавився у своїх читачів, коли вони востаннє купували побутову техніку.

Як з'ясувалося, пік придбань припав на 2013-2014 роки. У цей час новенькою технікою обзавелося 42% опитаних.

«Влітку минулого року, коли намітилася тенденція до подорожчання товарів, я вирішила свої заощадження вкласти в покупку техніки - придбала варильну поверхню і духову шафу. Нітрохи не шкодую, бо через якийсь час ціни злетіли втричі», - радіє Марина.

25% респондентів скуповували пральні машини та холодильники в цьому році. Ще стільки ж користуються побутовою десятирічної давності.

«Взимку 2015 року придбали плазмовий телевізор, хоча він не особливо й потрібен був. Але оскільки гривня почала стрімко знецінюватися, треба було в щось вкласти наявні гроші», - розповів Андрій.

Решта 8% громадян зізналися, що електронікою їх забезпечили родичі.

«Я нещодавно одружилася, і рідня забезпечила нас всім необхідним: тато з мамою купили пральну машину, бабуся збирала кілька років і подарувала телевізор, свекруха придбала холодильник», - поділилася Тетяна.

Також читайте: