Харків'яни дадуть елкам другий шанс

2669
Новорічних красунь пустять у справу.


Лісові красуні радують запахом на Новий рік, а також позбавляють від багатьох хвороб. Знавці цілющих властивостей хвої рекомендують не поспішати викидати новорічні ялини, адже з них можна виготовити безліч корисних речей для дому і сім'ї.

Відомо, що хвоя зміцнює імунітет. Серед адептів нетрадиційної медицини одним з найбільш корисних методів очищення організму є хвойна ванна. Для виготовлення такої ванни необхідно залити стакан хвої літром окропу і тримати на вогні 10 хвилин. Потім процідити і вилити у ванну. Такі процедури слід приймати не більше 20 хвилин.

Цінителі лазні здавна брали з собою не тільки класичний березовий віник, але і ялинові гілки. Парилка і хвоя надають тонізуючий і зміцнюючий дію на організм, виліковують багато захворювань дихальних шляхів, допомагають при стійкому бронхіті.

«Ефірні масла, що містять в хвої, надають заспокійливу і седативну дію, допомагають при неврастенії», - говорить терапевт Марія.

Крім того, з хвої можна зробити засіб для миття підлоги. Для цього необхідно взяти півсклянки мильної стружки, чверть склянки господарської соди, склянку солі, дві склянки відвару хвої. Стружку, соду і сіль нагріти з відваром (або водою) до того, поки всі сипучі інгредієнти не розчиняться, потім охолодити і додати хвойне масло. Отриманий розчин слід додавати у воду для миття підлог по 3-4 столові ложки.

А подрібнивши хвою в кавомолці і звернув її в тонкий шар паперу, можна зробити ароматичні палички, а потім насолоджуватися хвойним ароматом.

Їли також можна використовувати для виготовлення виробів і декоративних елементів. Наприклад, у Німеччині зі старих сосен роблять національні дерев'яні ножі для масла, які користуються великим попитом у туристів. Шведи здають їли в котельні. В Австрії - подрібнюють і пресують у брикети, в Канаді перетворюють на компост. У США ялинки використовують для виготовлення наповнювача для котячого туалету.

Також читайте: