Днями мер Києва Віталій Кличко заявив, що не має наміру боротися зі стихійною торгівлею, як натякнув прем'єр-міністр.
«Мені дивно чути заяви прем'єр-міністра, що, мовляв, нехай стихійною торгівлею займаються мер і благоустрій. Тут мова йде про забезпечення громадського порядку, бо боротьба з незаконною торгівлею сьогодні - це і боротьба з криміналом. Мер і комунальники повинні битися з бандитами? Чи нехай на вулицях столиці залишається незаконна торгівля, яка заважає киянам і не платить податків до бюджету? »- висловив думку Кличко.
Між тим, в Харкові були часи, коли керівництво міста безпосередньо впливало на торговців. Кілька років тому міська влада активно боролася зі стихійною торгівлею і ліквідувала незаконно встановлені кіоски.
«Зараз функції боротьби зі стихійною торгівлею покладені на міліцію, але про боротьбу не йдеться, оскільки вона сама організовує торговців і забезпечує їм захист», - розповів «ГХ» голова профспілки підприємців Харкова Олександр Шармар.
У міському управлінні міліції запевняють: правоохоронці в цьому сенсі нещадні - рейди з виявлення точок стихійної торгівлі проводяться практично щотижня.
«У першу чергу усуваємо точки продажу безакцизних сигарет і нелегального бензину, так само дільничні та патрульні служби перевіряють точки з продуктами харчування, стежать, щоб не торгували продуктами з землі та в недозволених місцях», - заявили в міліції.
За словами правоохоронців, з початку року по місту було складено 250 адміністративних протоколів на торговців з рук.
До слова, восени кількість рейдів по місцях незаконного продажу товарів зросте в рази. Представники громадських організацій спільно з міліцією мають намір посилити боротьбу зі стихійною торгівлею.