За словами експертів, перше, що потрібно зробити, щоб платити менше - скрізь, де можна, встановити прилади обліку. Вони дають можливість платити за воду вдвічі менше, за газ - майже в три рази. З електрикою варіантів економії - маса.
Лампочки. Замініть звичайні лампи розжарювання на енергоефективні. Вони коштують дорожче, але окупляться за півроку завдяки тому, що споживають до 80% менше електроенергії, а тривалість їх роботи вище в 10 разів.
Розетки. Не залишайте в них вилки електроприладів, коли ними не користуєтеся. Залишені в сплячому режимі прилади, теж тягнуть з мережі електроенергію.
Електроплити. Під час приготування накривайте каструлі кришкою. Слідкуйте, щоб дно посуду було не менше діаметра конфорки.
Холодильник. Не ставте в холодильник гарячу їжу і не залишайте дверцята відкритими. Розморожуйте холодильник два-три рази на рік, не допускаючи утворення крижаної «шуби».
Електрочайник. Регулярно очищайте від накипу, бо товстий шар накипу на кип'ятильнику проводить тепло майже в 30 разів гірше, ніж метал, тому чайник буде довше закипати.
Пральна машина. Під час завантаження бака тільки наполовину 50% її потужності витрачається даремно. Прання при температурі 30 ° С замість звичних 40 ° С дозволяє заощадити 40% енергії.
Купуючи нові побутові електроприлади, намагайтеся придбати класу А Б - вони споживають менше електроенергії, ніж прилади нижчих класів.
Зонний лічильник
Той, хто хоче ще більше заощадити на оплаті електроенергії, може встановити двох - або трьохзонний лічильник.
Для двозонного лічильника діють такі тарифи: з 7.00 до 23.00 оплата за електроенергію нараховується за звичайним тарифом, а з 23.00 до 7.00 - на 30% менше.
Для трьохзонного з 23.00 до 7.00 плата нараховується за тарифом 40% від звичайного, але в «пікові» години - з 8.00 до 11.00 і з 20.00 до 23.00 вважає по 150% звичайного тарифу. Решту часу тариф звичайний.
Купівля самого приладу обійдеться в 500-1700 гривень.