Харків'ян навчили, як менше платити за комуналку

2863
Експерти розповіли, що потрібно робити, щоб не переплачувати за послуги ЖКГ.

Вода

Менше платити за воду допоможуть лічильники. Як показує практика, навіть якщо днями безперервно плескатися у воді, - використовувати весь обсяг, який передбачений нормами, вкрай складно. На думку експертів, оплата по лічильнику за спожиту воду забезпечить до 70% економії. При цьому варто пам'ятати: з відкритого крана витікає від 5 до 10 літрів води за хвилину. Закручуючи кран під час чищення зубів або намилювання в душі, можна заощадити мінімум 500 літрів на місяць.

Електроенергія

Для економії електроенергії в «Харківобленерго» настійно рекомендують встановити зонний прилад обліку. Вночі, з 23.00 він вважає «накручене» електрику за нижчою ціною. У цей час можна економно випрати, включити електроопалення, нагріти тепла підлога або бойлер з водою.

Ще трохи вийде заощадити, якщо вимикати з мережі прилади і пристрої, якими на даний момент ніхто не користується. Телевізори, відео- та аудіотехніка, зарядні пристрої для мобільних телефонів, які роками не виймаються з розетки, теж накручують лічильник. За деякими підрахунками це допоможе економити до 20% місячних видатків на електрічесітво.

Крім усього, варто замінити лампочки на енергоефективні, а купуючи нову побутову техніку, - звертати увагу на маркування. Прилади з маркуванням «А» або «А +» споживають енергії на 30-50% менше, ніж пристрої класу «В».

Тепло

Не блокуйте меблями, шторами опалювальні прилади і батареї. Відкритий радіатор дозволить підвищити температуру в приміщенні на 1-3ºС.

Теплоотражающие (дзеркальні) екрани, встановлені за батареями, допоможуть підвищити температуру в кімнаті ще на 1-3 ° С.

Енергоефективні склопакети знижують втрати тепла через вікна на 70%, а утеплення стін зовні будинку зменшує відтік тепла з квартири до 25%.

Однак у грошовому еквіваленті найбільше економії дає лічильник тепла. Такий пристрій вбереже від переплати до 30% коштів, які ми віддаємо за опалення. Витрати на придбання та встановлення лічильників можуть окупитися за один сезон (вартість лічильника близько 2000 грн). Правда, цей варіант годиться тільки для будинків з горизонтальною системою опалення (їх почали проектувати після 1994 року). У будинках з вертикальною системою лічильники доведеться встановити на кожен стояк.

Також читайте: