Харків'ян налякають похмурим музеєм (ФОТО)

3375
Для любителів таємниць створять підземний музей.

Харківщина - регіон досить багатий підземними об'єктами. Практично в кожному її районі збереглися підземелля, і вік їх історики оцінюють як досить поважний - від 300 до 500 років.

У Харкові фрагменти підземних споруд пролягають під вулицями Римарській, Квітки-Основ'яненка, Короленка, Університетській, Пушкінської та Сумській, під площею Конституції, Харківською філармонією, Свято-Покровським монастирем і Успенським собором.

Щоб доторкнуться до далекої історії, для любителів таємниць планують створити підземний музей. Як розповідає в. о. Президента «Діти підземелля» Ігор Денисенко, музей буде розташований в одній з підземних галерей нашого міста.

«Найбільш перспективним для цього вважається старовинне підземелля під будівлею Харківського коледжу будівництва, архітектури та дизайну (вул. Квітки-Основ'яненка, 4/6), так як з усіх харківських підземних ходів воно найменш піддалося руйнувань», - розповів «ГХ» Ігор Денисенко.

За словами експертів, поява підземної галереї пов'язане з існуванням у Харкові великого гостинного двору в кінці XVIII - першій половині XIX століть. У той час вона виконувала функцію винного підвалу, а також частково опалювальної системи.

Під час Жовтневої революції більша частина винних підвалів була розграбована, після чого підземеллі практично ніяк не використовувалося.

«Згадали про нього в 1941 році. Коли німецька авіація почала атакувати місто, саме тут багато харків'ян знайшли порятунок від смертоносних бомб. Після війни, в цілях безпеки, галерея була засипана. Її «нове життя» почалася тільки в 2005 році», - розповідають дослідники.

Зараз у підземеллі мрачновато. Далеко не скрізь можна переміщатися в повний зріст, не кажучи вже про те, що від темряви рятують тільки ліхтарики. Трохи остраху додає залишена дослідниками фігура схожого на мерця чоловіки.

Та й у цілому, приміщення може викликати тривогу навіть у досвідчених дослідників. Так, що новий музей швидше за все припаде до душі тільки любителях адреналіну.

Коли новий музей прийме перших відвідувачів поки не ясно. Експерти відзначають, що для остаточного звільнення частині галереї від сміття та завалів потрібні як мінімум ще рік роботи. Після цього необхідна ще геодезична експертиза, яка визначить надійність склепінь і загальну безпеку підземелля для туристів.

Всього на сьогоднішній день виявлено більше 70 входів у таємничий світ. Загальна довжина підземних тунелів Першої столиці - близько 6 км.

Більше фотографій і докладніше.

Фото: Город Х

Також читайте: