Харків'ян позбавлять зв'язку

5142
Тарифи мобільних операторів виростуть.

Уряд хоче прив'язати вартість радіочастот до індексу споживчих цін, і щороку переглядати розмір плати за їх використання. Так, ініціатива Кабінету міністрів збільшити плату за радіочастотний ресурс на 26,7% призведе до збільшення операторами роздрібних тарифів за послуги мобільного зв'язку і мобільного доступу до мережі Інтернет.

«Цілком можливо, що підвищення цін на радіочастоти відіб'ється на тарифах користувачів: зміняться наші витрати, зміниться і собівартість послуг», - прокоментував дану ситуацію генеральний директор одного з найбільших українських операторів «Vodafone Україна» Олег Проживальський.

Наскільки роздрібні тарифи можуть бути збільшені, в компаніях не коментують, зазначаючи, що в даний момент прогнозувати що-небудь важко.

У той же час, генеральний директор компанії «Київстар» Петро Чернишов відзначив, що якщо оператори не стануть підвищувати тарифи, їм доведеться економити на інвестиціях в розвиток власної мережі.

«Якщо оператор зобов'язаний збільшувати свої рентні платежі, значить, він автоматично повинен зменшувати інші витрати: на розвиток мережі, поліпшення якості, розширення покриття й т.п. Це вкрай негативно впливає на великі інвестиційні проекти, ініційовані державою, в тому числі віддаляє перспективу запуску технології 4G», - сказав Чернишов.

Такої ж думки дотримується і начальник департаменту регуляторних відносин і стратегії оператора «Астеліт» (ТМ life :) Андрій Лебедєв.

«Підвищення ставки РЧР (на радіочастотний ресурс) не забезпечить ефективної динаміки зростання галузі та додаткового наповнення бюджету, а тільки погіршить фінансовий стан телекомунікаційних компаній, які є великими платниками податків», - повідомив експерт.

Представники операторів мобільного зв'язку в один голос відзначили, що практика фіскального обкладання частот рентною платою в Україні перетворилася на спосіб наповнення бюджету, чого не спостерігається в жодній з країн Євросоюзу. За словами Чернишова, там існують виключно платежі за ліцензії, прив'язані до певних частотах.

«Дана ситуація неприйнятна, і повинна коректуватися урядом і Міністерством фінансів у встановленому законом порядку», - заявив глава «Київстару».

Варто відзначити, що дане підвищення допоможе збільшити збір від використання ефіру з 1,7 млрд гривень в 2015 році до 2,35 млрд гривень в 2016 році. За словами фахівців, ці розрахунки вже закладені в законопроект №3000 «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Також читайте: