Харків виводять в топ кращих європейських міст

7737
Експерти пропонують своє бачення розвитку Першої столиці.


Одним з основних принципів «Об'єднання« Самопоміч »є розвинене громадянське суспільство. І досягти цього неможливо без його підтримки, впевнений голова Харківської обласної громадської організації «Об'єднання« Самопоміч », кандидат на посаду Харківського міського голови Тарас Ситенко.

«Необхідно давати можливість реалізації ідей, розробок, втілення їх у життя в реальній сфері економіки, - говорить Тарас Ситенко. - Саме тому головна мета стратегічної сесії «Харків-2020» - залучення фахівців, експертів, громадськість для участі в розробці дорожньої карти по перетворенню Харкова в сучасний мегаполіс».

Експерти, зібрані командою «Самопомочі», розробили кілька провідних напрямків, що визначають подальший розвиток Харкова.

«Що стосується розвитку громадянського суспільства: ми пропонуємо створити моніторингові групи міської громади при мерії для контролю над великими інфраструктурними проектами - щоб в режимі онлайн контролювати фінансування, якість і просування даного проекту», - розповідає Тарас Ситенко.

Торкнуться перетворення також інфраструктури та житлово-комунальної сфери.

«Насамперед, пропонується підвищити якість питної води, - упевнений Тарас Ситенко. - Щоб вона відповідала необхідним стандартам».

За словами голови Харківської обласної громадської організації «Об'єднання« Самопоміч », вода, яка сьогодні тече в кранах городян, не відповідає навіть ГОСТу 1972 року, що не кажучи вже про європейські стандарти. При цьому жителі Харкова платять за цю воду як за питну.
Також програма благоустрою міста припускає відновити і облаштувати сквери і парки в мікрорайонах і дворах.

«Планомірне знищення зелених насаджень і заміна дерев на однорічні рослини - це справжня ганьба для міста, - упевнений Тарас Ситенко. - Крім того, що на ці цілі щорічно витрачається колосальна сума бюджетних коштів, це ще й знеособлення міста. А адже боротьба з пилом і смогом може бути досягнута тільки за допомогою дерев, а ніяк не квітів».

Передбачена також підтримка ділового середовища та бізнесу. Зокрема, експерти запропонували впровадити єдиний дозвіл всіх перевіряючих органів. Крім того, заплановано створення відкритого інформаційного порталу вільних приміщень та земельних ділянок для ведення бізнесу.

«Якщо великий бізнес може собі дозволити звернутися за допомогою своїх лобі до державних органів і муніципальної влади з приводу виділення земельної ділянки або вільного приміщення, то для малого та середнього бізнесу це дуже важко, - каже Тарас Ситенко. - Тому створення такого порталу, на наш погляд, внесе великий внесок у розвиток малого та середнього бізнесу».

За словами президента «Асоціації приватних роботодавців» Олександра Чумака, такий портал буде дуже корисний для розвитку підприємництва.

«Для малого та середнього бізнесу важлива відкритість міських ресурсів. Цей одна з найбільших проблем підприємців - де взяти приміщення і землю, як взяти участь у міських програмах розвитку. Важливо відкрити цю інформацію, - упевнений Олександр Чумак. - Також потрібна система, при якій влада видаватиме один дозвіл від всіх держструктур на створення підприємства, щоб люди не ходили по кабінетах», - доповнив Чумак.

Як зазначив директор харківської гімназії "Очаг" Євген Медреш, зараз необхідно використати шанс побудувати громадянське суспільство, оскільки Україна цього раніше не вдавалося.

«Що б ми не будували, все одно виходить казарма, тільки перефарбовується в різні кольори. А розвиток суспільства дасть можливість розвивати та інші сфери, наприклад, освіта. Цю ситуацію потрібно змінювати. Школа повинна більше працювати на потреби суспільства », - сказав Євген Медреш.

Як розповів засновник Kharkiv IT Cluster, директор Харківського комп'ютерно-технологічного коледжу Едуард Рубін, однією з важливих сфер розвитку міста є також підтримка IT-сфери.

«Це перспективний бізнес як для Харкова, так і для всієї України. Але особливість цього бізнесу постійному оновленні вимог до фахівців, що вимагає гнучкості і від IT-освіти, розробки нестандартних навчальних планів», - заявив Едуард Рубін.

Також читайте: