Декомунізація по-харківськи: торкнеться небагатьох

3274
«ГХ» з'ясував, кому з харків'ян не доведеться міняти документи.

У Першій столиці чотирьох районі із запропонованих не потрапляють під процес декомунізації. Зокрема, Фрунзенський, Дзержинський, Жовтневий і Комінтернівський райони.

Як розповіли в міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища при Харківській міськраді, самі назви не зміняться, а зміняться приводи, тобто на честь якоїсь події або людини з таким же прізвищем.

«Наприклад, Фрунзенський район у місті Харкові залишиться Фрунзенським, але буде названий не на честь революціонера Михайла Фрунзе. Дзержинський район буде перейменований на честь лікаря-невролога і психіатра, доктора медичних наук, професора Владислава Едмундовича Дзержинського. А Жовтневий район носитиме назву місяця, в якому Україна звільнили від фашистських загарбників», - розповіли фахівці.

За даними профільної комісії, Комінтернівський район був створений в 1940 році з частин Червонозаводського і Сталінського районів, а свою назву отримав за назвою Заводу ім. Комінтерну (нині - ДП «Завод ім. Малишева»).

«Комінтерн - це міжнародна організація, що об'єднала ряд громадських організацій, рухів і партій лівого спектру різних країн. Комінтерн домагався національної рівноправності і виступав проти гноблення будь-яких меншин. Його робота була спрямована, в тому числі, на поліпшення умов праці, підвищення доходу робітників, а згодом - на створення єдиного фронту, здатного протистояти фашизму», - зазначили експерти.

При цьому, в Юридичному департаменті міськради підкреслюють, що навіть у разі перейменувань, харків'янам не доведеться міняти документи. Мова йде про свідоцтвах про право власності, свідоцтвах про право на спадщину, договорах купівлі-продажу, дарування.

За словами юристів, у разі необхідності вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном (продаж, оренда, дарування, спадкування), необхідно просто отримати копію відповідного рішення Харківської міської ради про перейменування об'єктів топоніміки. На підставі цього рішення, а також правовстановлюючих документів, що містять стару назву, нотаріус видасть новий правовстановлюючий документ.

Також не буде необхідності заміни паспорта або внесення до нього відповідних змін до відомостей про місце реєстрації.

«Зміни до відомостей про місце реєстрації будуть вноситися тільки у разі заміни прізвища та в інших передбачених законом випадках, коли виникає необхідність у заміні паспорта», - пояснюють у Державній міграційній службі України.

Крім це, не доведеться нічого змінювати і тим, хто отримує субсидію, пенсію та інші посібники або виплати.

Також читайте: