Що тече з кранів харків'ян

3522
Експерти розповіли про якість води, яка тече з-під крана в квартирах харків'ян.

Проби води взяли з Краснопавлівського водосховища та Кочетківського водозабору, на насосних станціях і водорозвідних мережах. Саме такий шлях проходить цілюща волога, перш ніж потрапити в квартири городян. Фахівці запевняють: вода перевіряється щодня, і якщо вона тече - значить її можна пити, незважаючи ні на що.

«Ми контролюємо якість води щодня - проводимо аналіз за мікробіологічними, бактеріологічними, хімічними показниками та радіаційною безпекою, - говорить начальник відділу лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води КП «Харківводоканал» Світлана Атрощенко. - І якщо, наприклад, чути неприємний запах - це не означає, що воду не можна пити. Якщо в ній будуть перевищені показники, які негативно впливають на організм, таку воду подавати в місто не будуть».

За її словами, на сьогодні вода з централізованого питного водопостачання відповідає встановленим нормам.

Тим часом, харків'яни висловлюють різні думки про якість води. Одні п'ють її сиру і навіть знаходять смачною, а інші не можуть використовувати навіть у приготуванні їжі.

«Як на мене, в будинках на Лисій горі з-під крана тече дуже смачна вода. Принаймні, вона набагато смачніше, ніж на Олексіївці. А ось на Салтівці пити воду неможливо», - поділився думкою Олександр.

«Ми вже багато років п'ємо і готуємо тільки з привізної води. Ту, що під краном в їжу використовувати не можна. Спробуйте кілька разів закип'ятити її в чайнику і подивіться, що залишиться на стінках посудини», - каже Наталя.

У Державній санепідслужбі Харківської області «ГХ» заявили: якість водопровідної води вони моніторять регулярно. Але поділитися результатами і коментувати їх відмовилися.

Втім, перевірити якість води можна і самостійно. За дослідження рідини на 24 показники в спеціалізованій лабораторії попросять 200 гривень.

Також читайте: