Зловживання спілкуванням в соціальних мережах шкідливо для підлітків. Про це розповідають лікарі. За їхніми словами, постійна потреба перебувати в «онлайні» сильно навантажує нервову систему підлітка.
«У мене таке відчуття, що комп'ютер - це вже наркотик. Дитина ні хвилини не проводить без інтернету. На прогулянці, за вечерею, на навчанні - він завжди перебуває в інтернеті. Навіть уночі сидить у соціальних мережах», - пояснює «ГХ» Лариса.
«Відірвати дитину від комп'ютера вдається тільки з боєм. При чому якщо дочка може піти погуляти з подругами, то у сина практично все життя знаходиться в інтернеті», - розповіла «ГХ» мама двох дітей Лілія.
Шотландські вчені провели опитування серед учнів старших класів про те, скільки часу вони проводять за спілкуванням в соціальних мережах щодня. При цьому також був зроблений упор на тимчасові рамки своєрідного захоплення.
Вчені виявили, що в переважній більшості випадків учасники дослідження присвячували найбільш інтенсивному спілкуванню в соціальних мережах вечірній час і початок ночі. У тих з них, хто просиджував за комп'ютером допізна і присвячував соціальним мережам більше 2-х годин на день, дуже часто були проблеми з якістю сну і спостерігалися ознаки підвищеної тривожності, а іноді і депресії.
«Спочатку діти починають сидіти в соцмережах заради розваги і спілкування з друзями. Але з часом, у них з'являється якась залежність, і вони присвячують все більше і більше часу сидінню в інтернеті. Поки їх реальне життя не замінить віртуальна», - розповіла «ГХ» психолог Ірина.
У підсумку, пояснює Ірина, вся сутність дитини - не більше ніж його аккаунт у соціальній мережі: кількість віртуальних друзів, нові аватарки і «лайки».