Про те, що підручники можуть стати платними, заговорили ще з початку року, коли ухвалили Держбюджет, в якому не було статті, що передбачає кошти на закупівлю книжок для шкіл. Спочатку передбачалося, що безкоштовні підручники будуть видавати тільки пільговикам (сиротам, інвалідам, малозабезпеченим).
Однак у самих навчальних закладах сподівалися, що ще все може змінитися.
«На батьківських зборах в кінці року нас попередили, що за підручники, можливо, доведеться заплатити. Точну суму не називали, але сказали, що треба відкласти мінімум 800 гривень», - каже харків'янка Оксана, дочка якої перейшла в четвертий клас.
«Нам ще на початку літа сказали, що буде нова програма, і підручників під неї немає, - розповідає Микита. - Приблизну вартість озвучили: від 1400-2000 гривень».
Однак як розповів «ГХ» директор департаменту науки і освіти Харківської обладміністрації Анатолій Бабічев, хвилюватися поки рано.
«Нещодавно Верховна Рада підтримала проект закону, за яким депутати погодилися віддати заощаджені з власної зарплати гроші на підручники для шкіл», - пояснив чиновник.
Тим часом за його словами, гроші в Міносвіти ще не надійшли, і коли їх перерахують - невідомо.
«Остаточно ситуація проясниться тільки в кінці серпня», - підкреслив Анатолій Бабічев.
Тим часом батьки школярів, не чекаючи розпоряджень уряду, вже бурхливо обговорюють способи, як їм доведеться викручуватися. Зокрема, вже шукають варіанти: електронні книги або ті, що вже використовували.
«Минулого року ми завантажили зошити і словник з англійської, роздрукували на весь клас, - каже Марина. - Вчителька не заперечувала. У цьому будемо так само друкувати робочі зошити з інших предметів, тому що купувати їх дорого».