Будні харківських патрульних: історії нових правоохоронців

3438
Як працюється харківським копам.

Одягнути форму нової патрульної служби можна тільки після співбесіди з першим заступником міністра Внутрішніх справ України Екі Згуладзе. Про це розповів заступник командира батальйону патрульної поліції Харкова Владислав Ткаченко, пише «Індустріалка».

За словами правоохоронця, родом він з Миргорода Полтавської області, а починав служити командиром роти в Києві. Пробув на цій посаді три місяці, а з появою поліції в Харкові перебрався в Першу столицю.

«Спочатку подається заявка. Ті, хто проходять цей етап, потім пишуть тести. Там 60 питань - 5 тем, по 12 питань у кожній, у тому числі тести з української мови і на логіку. Наступний етап - фізкультурний. Він включає в себе біг на 100 м і 3 км, а також підтягування. Далі - військово-лікувальна комісія, під час якої кандидати проходять близько 12 лікарів. Якщо претендента визнають придатним, то він повинен принести довідки від психолога і нарколога», - ділиться заступник командира батальйону патрульної поліції Харкова Владислав Ткаченко.

Два останні етапи, говорить Владислав, психологічні тести, де протягом 2,5 годин майбутні правоохоронці відповідають на 520 запитань. І на завершення - співбесіда, на якій присутня особисто заступник міністра МВС Ека Згуладзе.

Співробітники нової поліції розповідають, що роботу свою люблять. Найбільше подобається - бути потрібним, а також постійне спілкування з людьми. Пояснюють, адже допомагати людям - це класно. При цьому, зазначають співробітники поліції, роботи багато. Виїзди всі різні - починаючи від оформлення ДТП, закінчуючи вбивствами.

Найскладніше, каже співробітниця поліції Оксана Оспіщева, це поводження з табельною зброєю.

«Боюся застосування зброї. Я розумію, що це дуже відповідально, від цього залежить як моє життя, так і життя іншої людини, ким би вона не була: правопорушником або звичайним громадянином. Ми намагаємося вирішити всі конфлікти на найнижчому рівні, щоб не доходило до застосування зброї», - пояснює дівчина.

За словами заступника командира батальйону патрульної поліції Харкова Владислава Ткаченка, більшість людей до нової структури ставиться позитивно і намагається всіляко допомогти. При цьому, викликів у правоохоронців стало більше.

Нагадаємо, що 26 вересня присягу прийняли 800 нових харківських патрульних. З них 22% це дівчата.

За словами самих поліцейських, правопорушники реагують набагато краще на дівчат, ніж на чоловіків. Вони швидше згладжують конфлікти, якщо вони виникають.

Також читайте: