Бродяча загроза. Як усунути проблему

3868
Бездомними тваринами займуться фахівці.


Бездомні тварини знову дають про себе знати. Харків'яни скаржаться: на вулиці трохи потеплішало, і безгоспні пси вилізли з підвалів на вулиці.

«У нас у дворі звідкись взялася ціла псарня, раніше їх не було. Сусідські бабусі їх підгодовують, тому чотири-п'ять великих собак регулярно бігають під під'їздами і по алеях, якими діти йдуть до школи. Дійшло до того, що мами бояться відпускати дітей на вулицю самих, адже голодна собака може напасти, і кому потім претензії пред'являти?»- обурюється мешканка вул. Одеської Марина Станіславівна.

Крім того, бродячі пси вселяють побоювання через сказ. За останні місяці в Харкові було зареєстровано кілька випадків, коли скажені тварини кусали городян. Один з них виявився летальним.

За даними ВООЗ, щорічно в світі від сказу помирає 30 000 чоловік. З них 99% заразилися від бездомних собак. У Західній Європі, де немає безпритульних тварин, про сказ давно забули.

Харків - єдине місто в Україні, де влада пішла європейським шляхом і наполягла на тому, що бездомних звірів на вулицях бути не повинно.

«Закон говорить, що бродячих собак на території населених пунктів бути не повинно. Адже бездомні тварини не тільки становлять небезпеку для людини, але і самі приречені на голодну смерть. Також в документі прописано, що відловлену тварину потрібно потримати певний час - раптом знайдеться господар, або спробувати прилаштувати в добрі руки. У кожній країні період перетримки свій - в Україні і Великобританії це 7 днів, у Франції - 60, в кожному з штатів США - різну кількість днів. Після цього, згідно із законом, тварина може бути приспано», - розповідає директор КП« Центр поводження з тваринами »Юлія Шаповалова.

За словами Шаповалової, сьогодні на діяльність з вилову і 7-денного утримання тварин з бюджету міста виділяється 4,5 мільйона гривень на рік.

«На ці гроші міститься служба відлову, ветеринарна служба, купується харчування і медикаменти для тварин на 7 днів утримання. Частина тварин відбирають в притулок, інших (хворих і агресивних) гуманно присипляють. Серед надійшли відбираються тварини, які мають приналежність до породи, ознаки домашнього утримання і молоді, соціалізовані безпородні собаки. Ці тварини утримуються в Центрі за рахунок коштів підприємства до повернення старого або передачі новому власнику. Їх лікують, надають турботу, проводять профілактичну вакцинацію, стерилізують і спостерігають за загальним станом. Для оздоровлених і доглянутих тварин ведеться пошук нових власників.

У Європі вважають, що витрачати бюджетні гроші на безгоспних кішок і собак - велика розкіш. І тільки в Німеччині виловлені тварини утримуються в притулках довічно, проте на них ні копійки не витрачається з бюджету.

«Там тварини живуть на кошти благодійних фондів та громадських організацій», - додає директор КП «Центр поводження з тваринами».

Виловом бездомних тварин займаються досвідчені і кваліфіковані кадри. Ці люди знають свою справу і мають належними навиками, проявляючи по відношенню до тварин обережність і турботу. Вилов, транспортування і утримання тварин виробляються відповідно до рекомендацій державного ветеринарного нагляду. Забороняється жорстоке поводження з тваринами при їх вилов і утримання.

Питання безпритульних тварин є гострою соціальною проблемою, дуже багатогранною, і одним лише виловом її не вирішити, це прекрасно усвідомлюють в КП "Центр поводження з тваринами". Для вирішення цієї гострої соціальної проблеми в Харкові впроваджується комплексна програма, яка складається з багатьох напрямків, а саме:

- надання населенню низьких цін на ветеринарні послуги, зокрема, на стерилізацію домашніх тварин;

- пропаганда стерилізації, вакцинації, реєстрації і неприпустимість викидання домашніх тварин за допомогою розміщення відеороликів на ТВ;

- прийом у населення непотрібних тварин, а також нереалізованого потомства домашніх тварин;

- чіпування домашніх тварин.

Якщо пропала Ваша собака, терміново дзвоніть нам за тел. (057) 775-30-80! Можливо, пес чекає Вас на нашій карантинної майданчику.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Не відпускай СОБАКУ В САМОВИГУЛ, ВОНА МОЖЕ ПОТРАПИТИ В відловити.

Якщо в районі з'явилися бездомні собаки, ви можете зателефонувати за номером (057) 775-33-10.

Також читайте: