Алкоголіки зникнуть з вулиць міста

2667
Виробництво спиртного значно впаде.

Проект податкової реформи на 2016 рік, розроблений Мінфіном, передбачає значне зростання акцизів на алкоголь і тютюн. Наприклад, на сухе вино їх пропонується підняти відразу в п'ять разів (з 0, 01 до 50 копійок на літр), на пиво - в два рази (з нинішніх 1,24 до 2,48 грн). У наступні п'ять років ставка буде рости на 5% щорічно і до 2020 року повинна скласти 3,01 грн на 1 л. На кріплені вина і горілку акцизи зростуть на 50%, на лікеро-горілчану продукцію піднімуться з 70,53 грн за 1 л 100% спирту до 105,8 грн. До 2020 року акцизний збір доросте до 128,6 грн. На вермути зросте до 5,37 грн. (до 2020 року підніметься до 6,53 грн). Акцизи на сигарети також стануть вище на 40%.

За словами експертів, за допомогою збільшення акцизного збору влада планує наповнити бюджет країни.

«Це один з найголовніших податкових джерел наповнення держбюджету. У 2015 році за рахунок акцизів до бюджету країни поповнився майже на 60 млрд грн, що становить майже 12% всіх надходжень», - пояснюють економісти.

До речі, раніше надходження до бюджету за рахунок акцизів були не такі масштабні. Приміром, в 2008 році частка акцизу в бюджеті становила лише 4,3%.

Виробники прогнозують: якщо нововведення будуть введені, зростання цін і зниження обсягів виробництва не минути.

«У першій версії законопроекту про збільшення ставок акцизного податку передбачалося збільшення на індекс інфляції в розмірі 26,7%. Тепер цифра зросла до 50%, а крім усього запланований щорічний зростання ще на 5% протягом п'яти років. Чому? Я не бачу жодної логіки», - говорить голова асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк.

За його словами, за останній рік падіння виробництва горілки впало майже на третину, а підняття акцизної ставки в півтора рази попросту обвалить ринок. Те ж саме відбудеться і з тютюновими виробами

«Підвищення ставок акцизу на 40% призведе до зростання цін на сигарети на 3,5 - 5,0 гривень, що змусить курців купувати більш дешеву продукцію, а значить контрабанда сигарет більш економічно вигідною», - зазначає керівник однієї з тютюнових компаній.

Виробники підакцизної продукції сподіваються, що Кабмін їх почує і зростання податкового навантаження станеться з урахуванням ситуації в галузях.

Також читайте: