Аграрії Харківщини дають песимістичні прогнози

2515
Посівна кампанія зірвана через погоду.

Близько мільйона гектар, призначених під озимі, швидше за все, залишаться порожніми. За інформацією експертів, на 26 жовтня аграрії засіяли Лише 82% площ, що становить трохи більше 6 млн гектар.

Аграрії зізнаються: їм катастрофічно не вистачає часу. Через осінню посуху, посівна кампанія почалася майже на три тижні пізніше, ніж у попередні роки. Деякі фермери ризикнули посіяти зернові в сухий грунт, сподіваючись на швидкі дощі і добрі сходи. Хтось вважав за краще дочекатися більш вологої погоди. У результаті всі оптимальні строки посіву культур закінчилися.

У Гідрометцентрі кажуть: найгірше довелося тим регіонам, які знаходяться на півдні і в центрі країни.

«Праця аграріїв в цих областях практично марна. Незважаючи на те, що пройшли дощі, і грунт отримав достатню кількість вологи, сіяти вже пізно. Навіть якщо зерно зійде, воно вже не встигне набратися сил, щоб пережити зиму. Дуже невелике вікно для сівби, буквально кілька днів, залишається в деяких південних районах, але посівну в цілому це вже не врятує», - розповіла начальника відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяни Адаменко.

При цьому найбільш несприятлива ситуація складається з ячменем, його засіяно близько 0,6 млн. га (61%). Найкраще справи йдуть з житом - її встигли засіяти 90% від планованих обсягів.

У департаменті агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації повідомили, що в нашому регіоні засіяно майже 100% із запланованих площ. Однак конкретну цифру не назвали.

«Звичайно, посівна кампанія цього року зрушилася на кілька тижнів. У 2014 році на цей час вже всі площі були засіяні», - повідомили в агродепартаменті ХОДА.

Харківські фермери нарікають: урожай цього року буде найгіршим за останні 20 років. Тим часом, ринок вмить відреагував на ситуацію, що склалася, і пшениця вже почала дорожчати.

«Хліб, швидше за все, скоро подорожчає. Пшениця вже зараз виросла в ціні на 5-10%, до весни підніметься на всі 50%. Думаю, борошно подорожчає на стільки ж, а роздрібна ціна зросте на всі 70%. Якщо не заборонять вивіз зерна за кордон, залишимося без хліба», - прогнозує директор однієї з агрофірм Дмитро Третяк.

Також читайте: