Небезпечна хвороба підстерігає харків'ян

4818
Городян косить занедуга.


Важко знайти людину, яку хоча б кілька разів у житті не відвідувала безсоння. За статистикою, розладом сну страждає кожен п'ятий житель нашої планети. У списку причин, по яких люди звертаються за допомогою до лікаря, безсоння йде слідом за застудою, розладами шлунка та головними болями.

Справитися з безсонням можна самостійно, не вдаючись до допомоги лікарів, дотримуючись нескладні рекомендації, а також використовуючи засоби народної медицини.

«Насамперед, намагайтеся лягати і вставати в один і той же час. Перед сном обов'язково провітрюйте кімнату. Пам'ятайте, що ввечері не можна напружено працювати і займатися спортом. Вечеря повинна бути не пізніше 19.00. При цьому не варто вживати надмірно солодку і гостру їжу, спиртні напої », - говорить терапевт Максим.

Фахівці також попереджають, що не потрібно зловживати зеленим чаєм: цей напій володіє сильними тонізуючими властивостями.

Також медики рекомендують не залишати на наступний день щось недороблене, щоб не повертатися до нього думками.

«Англійці, наприклад, переконані, що добре сплять люди, що попросили перед сном вибачення у всіх, з ким посварилися днем. Тому не варто на ніч дивлячись будувати мстиві плани: краще сконцентруйтеся на чомусь приємному », - радять терапевти.

Для глибокого і спокійного сну можна скористатися також засобами народної медицини. Ефективне ліки від безсоння можна приготувати з селери. Для цього потрібно залити склянкою води столову ложку свіжого подрібненого листя селери і настоювати 8-10 годин.

Приймати відвар потрібно кожен день по півсклянки перед сном. Можна приготувати настій із звіробою і материнки: дві столові ложки трав потрібно залити склянкою окропу і настоювати 1-1,5 години. Приймають його до їжі по третині склянки.

У боротьбі з безсонням добре допомагає молоко (в ньому міститься мелатонін - гормон, що захищає від стресів і регулюючий сон). Тому на ніч можна випити склянку теплого молока з медом і корицею.

В окремих випадках можна звернутися до снодійним препаратів. На жаль, таблетки не є панацеєю від безсоння - багато з них мають масу побічних властивостей і викликають звикання. Тому застосовувати їх можна тільки за призначенням лікаря.

Також читайте: