Ні для кого не секрет, що шанована в розвинених країнах професія медика, у нас знецінена в принципі. І якщо хороший лікар принаймні може заробити собі на життя чесною працею, молодшому медичному персоналу доводиться крутитися. Медсестри визнаються: вижити їм допомагають тільки добровільно-примусові пожертвування пацієнтів.
- Середня зарплата звичайної медсестри - близько 2000 гривень, зрозуміло, що на такі гроші сім'ю не прогодуєш, тому доводиться брати те, що пацієнти кладуть в кишеню за наші послуги, - розповіла на умовах анонімності Тетяна, медсестра однієї з харківських лікарень. - Люди дають від 5 до 50 гривень - будь то укол, крапельниця, установка катетерів або ще якісь специфічні маніпуляції.
За словами Тетяни, найбільше перепадає медсестрам а реанімаціях - родичі тамтешніх пацієнтів нічого не шкодують для медперсоналу.
Отримати середню медичну освіту нині коштує недешево, суми контракту доходять до 10 000 на рік. І конкурс на місце, як зізнаються в медколледж, - чималий
У приватних медичних центрах визнаються: бюджетна система так «виховала» молодший медперсонал, що знайти гарну медсестру зараз дуже складно.
- Вони взагалі на вагу золота, - говорить керівник одного з приватних медичних центрів. - Дівчатка йдуть вчитися заради того, щоб потім «шабашити», всі знають, що в звичайних лікарнях медсестра навіть не подивиться на тебе, поки грошей не даси. Тому в приватних клініках у персоналу непогана платня, від 3000 гривень і відбирають медсестер за принципом душевності, адже в цій професії важливо, щоб людина хотіла допомогти іншим.