Культ вишиванки: бути чи не бути. Думка харків'ян (ФОТО)

3058
Починаючи від народних депутатів і закінчуючи пересічними громадянами, українці одяглися у вишиванки. Ті, у кого ще немає національних сорочок, визнають: хочеться придбати.

 

Сьогодні в країні святкують день національного вбрання - вишиванки. «ГХ» поцікавився у городян, як вони ставляться до культу вишитих сорочок і чи є у них подібний одяг.

 
«У мене немає, але дуже хочу. Вишити самостійно руки не доходять, а щоб купити - не бачила таку, щоб сподобалася. Проте у дочки їх аж дві, одна - улюблена, яку вона час від часу просить у школу одягти. Причому, я дивлюся, що Станіслава не одна така - однокласники приходили в вишиванках, пару раз бачила у вишитій сорочці сина нашого фізрука, який навчається у паралельному класі», - розповідає харків'янка Надія.

Молода мама зізнається: везла для дочки вишиванку аж з Трускавця. Разом з тим купила і костюм-трійку в національному стилі для однорічної племінниці.
Каже, самій дуже подобаються люди у вишиванках, одягнутих під джинси, або в креативних вишитих сукнях. Особливий шик - одяг з вишивкою ручної роботи.

Мріє вишити сорочку своїми руками і Олена Кучерова.

«Обожнюю вишиванки! У мене є бабусина, але не мій розмір, тому не ношу. Але дуже хотіла б мати. В ідеалі - власноруч вишиту. Набрала схем сто штук, але рук поки не вистачає, спідницю б дошити», - зітхає Олена.

Вілена Федосик зізнається, що днями, нарешті, купила собі таку вишиванку, яка лягла до душі.

«У мене є такого ж плану дві літні сорочки, навіть три. Ношу їх із задоволенням, не бачу різниці між забарвленням і візерунком. Звичайний одяг, мені подобається», - посміхається дівчина

 

Не відстають і чоловіки. Павло Посохов зізнається, що купив вишиванку давненько, ще як школу закінчив. Час від часу сорочку «вигулює».

«Приємно, коли люди носять вишиванки в звичайному житті, десь на вулиці чи у дворах, а не виключно тільки під час якихось акцій. Я, наприклад, свою одягаю не тільки у свята», - каже хлопець.

«У мене футболка-вишиванка з торгівельного центру. Ставлюся до неї як до звичайного одягу. Раніше хотілося олдскульну, старовинну вишиту сорочку, але не знайшов свого розміру. Якщо раптово трапиться така, що дуже сподобається - куплю», - запевнив Всеволод Лагутін.

 

Не зважаючи на патріотизм, багато хто не хоче вбиратися у вишиванки.
«Я дуже хотіла вишиванку, поки це не стало мейнстрімом. А зараз дратує, бо їх стало багато і часто виглядає це без смаку», - ділиться міркуваннями Міла Водяник.

«У мене немає і купувати вже не буду. Зараз це переросло в масове божевілля, коли не важливо, що на тобі одягнено, аби була вишиванка. Сьогодні, якщо хочеш бути оригінальним - не вдягай вишиванку», - резюмував Ілля Пшеничний.

До речі, в суботу, 23 травня в Харкові відбудеться видовищний і яскравий парад вишиванок. Дівчата і хлопці, одягнені у вишиті блузи і сорочки, пройдуться по вул. Сумській від метро «Університет» до «Історичного музею»

«Парад відбудеться під девізом «Одягни свою кращу вишиванку і доведи, що Харків - це українське місто». Учасником може стати кожен охочий, для цього достатньо лише одягти сорочку, вишиту в національному стилі. Збір учасників розпочнеться з 12.30 біля виходу з метро до саду Шевченка (навпроти кафе за Палацом дитячої та юнацької творчості), а рівно о 13.00 з площі Свободи хід відправиться в сторону площі Конституції», - пояснили організатори.

Передбачається, що участь у параді вишиванок буде кілька сотень харків'ян.

Також читайте: