Куди городяни ходять за дешевмим продуктами

2910
Мешканці Харкова поділилися секретами, хто як економить на покупці продовольства.

 

На думку земляків, сьогодні на прожиток однієї людини йде близько 1000 гривень на місяць. Це якщо скромненько і без надмірностей. Враховуючи, що середній заробіток за статистикою становить 3300 грн., виходить, тільки на продути витрачається як мінімум третина зарплати. Городяни поділилися з «ГХ» секретами, де і як вони економлять на продовольстві. Головне в цій справі - видивлятися акційні ціни і не лінуватися бігати по магазинах.

«Якісь продукти дешевше на ринку - та ж риба, деякі овочі. А такий товар як яйця, цукор, макарони і вагові крупи завжди беру в супермаркетах. Мабуть, за рахунок того, що вони закуповують у виробника великим оптом, на ці продукти ціни дешевше», - пояснює домогосподарка Марина Анатоліївна.

«Я намагаюся брати продукти в невеликих магазинчиках всередині мікрорайону. Там і дешевше, і часто свіжіше. Приміром, на Холодногірському ринку помідори ще по 50, а в магазинчику вже 38», - ділиться Павло.

Ірина Куліченко розповідає свій рецепт економії. Каже, овочі бере виключно на ринку. Причому, купує не більш, ніж півкіло, щоб вистачило на день-два, бо огірки і зелень з кожним днем ​​дешевшають і набивати ними холодильник немає сенсу.

«Чай і каву беру в супермаркетах. Причому, перед тим як купувати, не лінуюся зайти на сайти і подивитися акційні пропозиції від супермаркетів. Таким чином можна заощадити на продуктах мінімум 30%», - каже Іра.

Щодо м'яса харків'яни одностайні у думці - на ринку дуже дорого, а в супермаркетах, крім захмарних цін, ще й якість кульгає, нерідко трапляється м'ясо з душком або те, яке намагалися воскресити в оцтовому розчині. Тому ставки роблять на фірмові магазини від м'ясокомбінатів. Кажуть, в таких торгових точках продукція завжди свіжа - до вечора прилавки порожніють, тобто завезення товару відбувається щодня.

«У деяких таких магазинах м'ясо дорожче, ніж в супермаркеті, але зате свіже і не так наколоте водою і всякою поганню, хоч щось залишається при приготуванні», - зітхає Євгенія.

Деякі в гонитві за дешевими продуктами, готові намотувати кілометри шляху. Але зізнаються: воно того варте.
«У магазинах районних центрів часто можна зустріти товари зі старих закупівель, які продають за старими цінами, а термін придатності при цьому ще кілька років. На минулих вихідних, наприклад, купила чай за 20 гривень, у міському супермаркеті така ж пачка коштує 65 гривень! Вирішили з чоловіком у вихідні сідати на автобус і відправлятися по райцентрах в пошуках дешевих товарів», - каже харків'янка Катерина.

Також читайте: