Перечікувати холоди найкраще укутавшись в теплий плед, з чашкою гарячого ароматного напою, який буде не тільки зігрівати, але і надавати новий заряд сил.
«ГХ» поцікавився у городян, які зігріваючі напої вони воліють пити в холодну пору року.
«Наш традиційний« зимовий »напій - суботні, - каже Оксана. - Це відвар прянощів, який присмачений цукром або медом. Готувати його дуже просто. Потрібно змішати 3 столові ложки меду, стільки ж ложок цукру в склянці води, кип'ятити суміш 10 хвилин, потім додати по 1,5 ч. Ложки гвоздики, кориці, імбиру, кардамону і кип'ятити ще хвилин 5, зняти з вогню і процідити».
Вдома у Микити взимку регулярно роблять пунш - напій, зігріваючий англійських моряків.
«Класичний пунш містить п'ять інгредієнтів: вода, цукор або мед, фруктовий сік, ром, спеції, - ділиться Микита. - Але англійські моряки, наприклад, додавали в пунш замість води міцний чай. А ми робимо з соком. У каструлю треба налити склянку води і по одному літру апельсинового і журавлинного соку. Потім спеції: 2/3 столової ложки кориці, 2/3 столової ложки імбиру і дрібку мускатного горіха. Довести до кипіння і варити ще хвилин п'ять».
Катерина часто в холодну пору року заварює різдвяний чай.
«Для його приготування треба насипати в чайник 2 столові ложки зеленого листового чаю, додати 4 бутони гвоздики, чайну ложку меленого імбиру і 1 шматочок кориці, - розповідає Катерина. - Потім все заливається крутим окропом».
А от у сім'ї Галини головний зігріваючий напій - гарячий шоколад.
«У нас його діти дуже люблять, - посміхається Галина. - Я готую шоколад так: наливаю в каструлю 300-400 мл молока і ставлю на вогонь. Додаю дві чайні ложки цукру і ванілін на кінчику ножа. Періодично помішуючи, суміш треба довести до кипіння. Після потрібно зняти каструлю з вогню і додати в напій плитку темного шоколаду, поламавши його на невеликі шматочки».