Дитячий суїцид у Харкові. Чому підлітки зважуються на самогубство

4082
За статистикою, Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю суїцидів. Більшість самогубців - підлітки у віці до 14 років.

 

 У Харкові чергова НП - 18 травня дев'ятикласниця вистрибнула з вікна однієї з салтівських багатоповерхівок. Від отриманих травм дівчинка померла.

Правоохоронці зітхають: цього року це вже сьома спроба самогубства серед підлітків.

«Все це підлітки до 18 років, п'ятеро з них зі смертельним результатом, двох вдалося врятувати, - розповідає оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВСУ в Харківській області Костянтин Шеремет. - Із сімох дітей, які намагалися покінчити з собою - четверо хлопчиків і три дівчинки».

За словами Шеремета, тенденцій до збільшення кількості підліткових смертей не спостерігається. Цифри щороку приблизно одні й ті ж. Причому, схильність до самогубств не можна розділити за статевою ознакою - кількість хлопчиків і дівчаток приблизно однакова. Основна причина, через яку діти позбавляють себе життя - нерозділене кохання.

Психологи доповнюють: «На самогубство дитину штовхає депресивний стан - або самотність і почуття непотрібності, або безнадійний стан, або невдоволення собою і своєю зовнішністю. Але останній фактор буває найрідше. Найчастіше суїциди пов'язані з проблемами комунікації, тим же нерозділеним коханням».

Також читайте: