На Харківщині батьки не поспішають прищеплювати дітей від поліомієліту, незважаючи на небезпеку інфекційного захворювання, яке почали фіксувати у західних регіонах України.
За перший тиждень щеплювальної кампанії, яка стартувала 1 лютого 2022 року, в Харківській області першу та другу дозу вакцини від поліомієліту отримали лише 417 дітей (4% від плану). Більшість неприщеплених від поліомієліту виявилося в Харкові.
Про це повідомили у прес-службі ХОДА, посилаючись на директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Максима Хаустова.
"Необхідно протягом трьох тижнів провести форсовану планову імунізацію інактивною поліомієлітною вакциною дітей від 6 місяців до 6 років, які живуть на території області, що не охоплені щепленням відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Особливу увагу на це необхідно звернути адміністраціям закладів охорони здоров'я Харкова, бо 85% не щеплених дітей - мешканці Харкова", - сказав Хаустов.
Директор департаменту охорони здоров'я ХОДА нагадав: щеплення від поліомієліту роблять у 2, 4, 6 та 18 місяців, потім у 6 та 14 років. Це буде повний курс вакцинації від поліомієліту. Вони також зазначив, що на сьогодні випадків поліо на Харківщині не зафіксовано.
За інформацією департаменту охорони здоров'я ХОДА в Харківській області, згідно з планом реагування на спалах поліомієліту в Україні, оприлюдненому Міністерством охорони здоров'я, необхідно прищепити до 9,5 тис. дітей вакциною ОПС (оральна поліомієлітна вакцина), незалежно від того, були вони вакциновані раніше чи ні.
За інформацією Харківської міськради, з 1 по 21 лютого в кожній поліклініці міста вакцинуватимуть дітей від 6-ти місяців до 6-ти років, які з різних причин не отримали планових щеплень у строк. Щеплювати дітей від поліо будуть вакциною французького виробництва "Імовакс", а також якісним європейським препаратом бельгійського виробництва.
Довідка.
Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке викликається поліовірусом. Поширюється від людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Вірус проникає в організм через рот, потрапляє в кров і вражає в першу чергу сіру речовину спинного мозку, часто викликаючи довічний параліч. Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювання, слабкість м'язів шиї та біль у кінцівках. Параліч може додатись у лічені години. Він часто вражає ноги. До 10% хворих помирає від зупинки дихання через параліч дихальних м'язів.
Захворіти може кожна невакцинована людина – як дитина, так і дорослий. Але найбільш уразливі діти віком до шести років. І лише вакцина проти поліомієліту допоможе запобігти зараженню.
За даними ЮНІСЕФ, кожен 200-й інфікований залишається паралізованим на все життя. Інші хворіють без симптомів, проте можуть передавати захворювання далі.
Нагадаємо, в Україні восени 2021 року і в січні 2022 року зафіксовано кілька випадків захворювання дітей на поліомієліт. У зв'язку з цим, у січні 2022 року МОЗ оголосило кампанію з вакцинації дітей від поліо.