Харків'яни вдарилися в народну медицину

2861
«ГХ» з'ясував, якими способами городяни лікують нежить.


За вікном погода так і «шепоче», якщо природна крапель почалася, чекайте і сезонний нежить. Як відзначають харків'яни, з подорожчаннями при кожному нежиті в аптеку бігати дорого, тому багато дістають старі народні рецепти бабусь.

«Це і дешевше і в багатьох випадках набагато ефективніше засобів з аптеки. Тому завжди користуюся тільки рецептами бабусі», - розповіла «ГХ» харків'янка Наталя.

Для лікування гострого нежитю в арсеналі народної медицини є чимало засобів. На самому початку розвитку гострого нежитю допомагають потогінні засоби, наприклад, гарячий чай з медом або малиновим варенням.

«У тих, у кого немає виражених розладів серцево-судинної діяльності та нирок, можна на ніч робити гарячі ножні ванни, причому у воду, добре додавати суху гірчицю в кількості однієї столової ложки на 5-8 літрів води, або ставити гірчичники на підошви або на ікри ніг», - пояснила «ГХ» терапевт Оксана Терехова.

Медики радять, тим, хто часто страждає насморками, кожен день промивати ніс солоною водою. Для цього в склянці води потрібно розчинити чайну ложку солі.

Проте, існують і досить радикальні методи, якими користувалися наші бабусі. Серед таких рецептів - нюхати тютюн, відмовитися від рідини на добу, прикладати до носа варені яйця і пити настоянки. Наприклад, 15-20 г полину наполягають на напівлітрі горілки не менше 24 годин. Настоянку приймають три рази в день по чарці за 15 хвилин до їжі і на ніч.

«Варене яйце поміщають також як і сіль в мішечок і прикладають до носа, коли тепла стане недостатньо, можна дістати яйце і так покатати його по носі і околоносним проміжкам. У дитинстві мені завжди було смішно, але через час зрозумів, що цей рецепт діє», - зазначив «ГХ» студент Олег.

«Мене завжди тішило, що бабуся, коли застудилася, вдихала нюхальний тютюн, щоб він проходив через носоглотку в рот. І пару таких сеансів її нежить зникав», - згадує Рафаель.

Існує і досить старовинні рецепти. Так, при перших же ознаках нежитю зробити свіжі гірчичники, прикласти їх до п'ят і забинтувати фланеллю. Потім надіти теплі вовняні шкарпетки і тримати гірчичники якомога довше (зазвичай від години до двох). Після цього гірчичники зняти і швидко походити деякий час. Найкраще застосовувати такий засіб ввечері перед сном. Нежить припиниться вже до ранку.

Також можна просочити вовняну тканину оцтом, прованським маслом і камфорою. Прикласти її до грудей на ніч. На шию ззаду покласти компрес з тертого хрону, наповнити довгі вовняні шкарпетки або панчохи гарячої половою і надіти. K ранку зазвичай нежить і застуда проходять.

«Серед бабусиних рецептів зустрічається і досить цікавий спосіб лікування. Для цього на розігріту чисто не змащену маслом сковорідку кладеться житній або пшеничний сухар. Коли він почне горіти, вдихайте дим протягом 2-3 хвилин кілька разів на день», - розповіла «ГХ» харків'янка Лариса.

Наймужнішим вважається спосіб, при якому часник запихають у ніс.

«Потрібно закласти шматочки часнику чи цибулі величиною з горошини в обидві ніздрі. Ніс затиснути і дихати ротом, поки чихается. Через 2-3 хвилини все пройде. Виконати цю процедуру кілька разів», - зазначають харків'яни.

Також читайте: