Чи варто харків'янам боятися щеплень від поліомієліту

5062
Відомий педіатр прояснив ситуацію з масовою вакцинацією.

У Харкові учням молодших класів роздали тест-анкети, які батько повинен заповнити і висловити згоду або незгоду прищеплювати своє чадо від поліомієліту. На роздуми дали кілька днів - вакцинацію почнуть з понеділка, 15 лютого.

По місту поповзли паніка: прищеплювати або не робила щеплення. З одного боку - хвороба страшна, в Україні навіть зафіксовані летальні випадки. З іншого - в Інтернеті гуляють і дуже лякають чутки, що благодійна вакцина з Канади давно прострочена, була разморожена на митниці і від цього зіпсувалася. Додають масла в вогонь і лікарі, які настійно радять щепитися, але "не цією безкоштовною, в якій незрозуміло що всередині, а краще купити хорошу вакцину в аптеці". Для розуміння: зробити щеплення за свій рахунок обійдеться в 600-800 гривень.

Відомий педіатр Євген Комаровський розвіяв сумніви батьків щодо безкоштовного вакцініровнаія.
За словами доктора, в Україні підтверджено активна циркуляція вірусів поліомієліту. Перервати цю циркуляцію може тільки одночасна масова вакцинація дітей ОПВ (оральною вакциною), яка проводиться в кілька турів.

«Особисто я після двох минулих турів додаткової вакцинації від поліомієліту перебуваю в стані зневіри. Люди не хочуть дізнаватися, читати, аналізувати, їм простіше сказати «ні». Реальна загроза як і раніше ігнорується. Звіти про кількість щеплених в першому і другому турах жодної довіри не викликають. Я отримав сотні листів з розповідями про те, як медичні працівники відмовляли батьків від щеплень. Люди, задумайтеся !!! Для тих, хто вірить особисто мені: 1. Поліомієліт в країні є. 2. Рівень вакцинації катастрофічно низький. 3. Вакцина якісна і безпечна », - написав Комаровський на своїй сторінці в соцмережі.

Доктор пояснив: діти, правильно щеплені за календарем з використанням ІПВ (ін'єкційної вакцини, яка являє собою вбитий вірус поліомієліту), практично не мають ризику захворіти, але можуть бути носіями (і розповсюджувачами) вірусу, оскільки ІПВ (на відміну від ОПВ - живого ослабленого вірусу поліомієліту, який вводиться орально) не формує місцевого імунітету в кишечнику.

«Саме тому таким дітям рекомендується додаткова вакцинація ОПВ. Мета додаткової вакцинації від поліомієліту - не стільки захист даної дитини, скільки припинення циркуляції вірусу в країні. Важливо, що для дітей, які раніше були вакциновані ІПВ, подальша вакцинація ОПВ абсолютно безпечна », - уточнив Комаровський.

З питання того, що нібито заморожена вакцина, поки їхала з Канади, сто раз піддалася розморожуванні на митниці, педіатр відповів: ВООЗ, фірма-виробник вакцини і МОЗ підтвердили, що повторна заморозка вакцини не впливає на її ефективність і безпеку.

«З цим не згодні деякі журналісти, деякі наближені до МОЗ бізнесмени, втратили можливість заробити на покупці вакцини, і всі професійні противники щеплень, тому ви маєте можливість регулярно про це читати. Резюмую: ІПВ не є небезпечною в принципі, ОПВ небезпечна нещепленим, ОПВ не є небезпечною раніше щепленим ІПВ », - говорить педіатр.

Також читайте: