Свинячий грип не уявляв особливої небезпеки для людей до тих пір, поки поширювався тільки серед тварин. Але після мутації вірусу люди стали уразливі перед ним.
Свинячий грип - це гостре респіраторне захворювання, що викликається вірусом і передається повітряно-крапельним шляхом (поцілунки, чхання, кашель). Збудник характеризується здатністю мутувати, що дозволяє йому постійно видозмінюватися, поширюючись серед свиней та інших ссавців.
За даними фахівців, вченим досить складно прогнозувати можливі спалахи епідемії, адже мікроорганізм час від часу мутує, створюючи труднощі і не дозволяючи вивчити себе повною мірою. Саме тому, на жаль, не існує ліків або вакцини, які могли б подолати хворобу раз і назавжди. Нагадаємо, що на Харківщині виявили 30 хворих на свинячий грип.
Симптоми свинячого грипу
Симптоми свинячого грипу у людини дуже схожі з симптомами звичайної застуди, але вірус свинячого грипу являє собою велику небезпеку, оскільки викликає важкі ускладнення, а в деяких випадках навіть смерть.
«Першою ознакою захворювання є підвищена температура, що досягає деколи 40 градусів, лихоманка, озноб. При цьому людина відчуває нездужання, головний біль, запаморочення, слабкість, біль у м'язах, він швидко стомлюється. До цих симптомів може додатися біль у горлі, нежить, кашель», - розповіла «ГХ» терапевт Оксана Терехова.
Також одним із симптомів є розлад шлунково-кишкового тракту, блювота, нудота і діарея. При цьому слід пам'ятати, що одна з головних особливостей даного вірусу в тому, що захворювання розвивається стрімко. Ускладнення можуть з'явитися в перші дні хвороби - на 2-3 день.
За словами фахівців, одне з найчастіших ускладнень - вірусна пневмонія.
«Протягом доби у багатьох пацієнтів з даними ускладненням може розвинутися легенева недостатність, яка вимагає негайної механічної вентиляції легенів», - підкреслила фахівець Оксана.
Як не підхопити свинячий грип: основні правила
Мити руки з милом, протирати гаджети. Одне з найважливіших правил в період епідемії грипу - мити руки з милом. Якщо немає такої можливості, можна протирати руки вологими дезінфікуючими серветками. Також можна протирати руки спиртом. Крім того, дуже важливо дезінфікувати гаджети і робоче місце.
Дотримуватися відстані. Необхідно уникати близького контакту з хворими - мені менше 1 метра. Намагатися не перебуває в місцях масового скупчення людей або користуватися маскою.
При кашлі та чханні необхідно прикривати рот хусткою або одноразовою паперовою серветкою. Не варто чіпати руками ніс, очі і рот: грипозний вірус передається саме даними шляхами.
Здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя, на думку фахівців, підвищує опірність організму до інфекції. Варто висипатися, повноцінно харчуватися, займатися спортом.