Однією з загадок котячого світу залишаються їх повадки. Так, домашні вихованці дуже люблять стати на голові у свого господаря.
Згідно з даними Британських вчених, температура тіла кішки вище людської і становить в середньому 38,6 C. Тому їй потрібно набагато більшу кількість тепла, ніж людині, щоб зігрітися. Тому в першу чергу кішок приманює велику кількість тепла, яке випромінює тіло людини, а саме найбільша тепловіддача відбувається через голову.
Також можна пояснити і той факт, що кішки лягають на хворе місце і поступово знімають дискомфорт.
«Причина цього криється в підвищеній температурі, яка виділяється хворим органом або ділянкою тіла, а чудодійний результат полягає в особливості котячої шерсті. Так, покрив тваринного виробляє струми низької частоти, схожі за своєю дією з виробленими дорогими медичними генераторами. Тому сон з вихованцем під боком може виявитися надзвичайно корисним для загального стану здоров'я», - пояснюють учені.
Крім цього, пухнастих улюбленців привертає запах волосся господаря, особливо коли вони були вимиті шампунем. Однак, за словами заводчиків, іноді у тварини прокидається інстинкт і він починає вилизувати волосся.
«Кішка вилизує волосся господаря, сприймаючи їх як шерсть свого кошеня. З одного боку - це дуже забавно, але з іншого - небезпечно для вихованця. Від такого захоплення кішку краще відволікати їжею або грою, а також можна скористатися шампунем або бальзамом для волосся з ароматом цитруса», - розповів «ГХ» заводчик Ігор.
За словами фахівців, до людини в ліжко вихованця змушує залізти і відчуття комфорту і спокою, коли кішка знаходиться поруч з господарем.
«Дуже рідкісне явище, але іноді буває. Моя дитина наша улюблениця Матильда сприймала як свого кошеня і щоночі ночувала в дитячому ліжечку», - каже Ігор.
Варто відзначити, що деякі фахівці радять не привчати кішок постійно спати з людиною. За їх словами, це може викликати затікання кінцівок, а також порушення ритму дихання, якщо тварина спить на грудній клітці, іноді навіть безсоння.
«Не можна спати з кішками тим господарям, які страждають на алергію, а також дозволяти ночувати їм разом з грудними дітьми. В першу чергу це пов'язано з тим, що улюбленець може вмоститися на дитину і просто його придушити своєю вагою», - розповідає «ГХ» терапевт Ірина.