Маленьких харків'ян почали вакцинувати. Батьків просять проконсультуватися у сімейних лікарів

2904

У Харкові розпочалася кампанія з щеплення дітей, які пропустили або взагалі не робили щеплення проти поліомієліту. Вона триватиме до 21 лютого.

Як повідомили у прес-службі Харківської міськради, у ці дні в кожній поліклініці міста вакцинуватимуть дітей від 6-ти місяців до 6-ти років, які з різних причин не отримали планових щеплень у строк.

Щоб убезпечити маленьких від контакту з хворими пацієнтами, кабінети щеплень розмежували із загальними приміщеннями поліклінік.

За інформацією лікаря-педіатра міської дитячої поліклініки №1 Ольги Григор'євої, щеплювати дітей від поліо будуть вакциною французького виробництва «Імовакс».

"Це інактивована поліомієлітна вакцина. Вона не викликає побічних ефектів, тому ми можемо рекомендувати її дітям", - наголосила педіатр.

Цією вакциною планують прищепити близько 9,5 тис. дітей. Ще понад 100 тис. дітей необхідно прищепити оральною вакциною. Медики рекомендують щеплювати дитину двома типами вакцин.

«Коли ви робите щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною, то якщо в організм дитини потрапить поліовірус – організм ніяк на нього не відреагує. А коли ми прищеплюємо дитину оральною поліомієлітною вакциною, у неї виробляється імунітет і тоді вона не заражає інших дітей", - пояснила лікар.

Вона також зазначила, що оральна поліомієлітна вакцина (крапельки) – це також якісний європейський препарат бельгійського виробництва.

Необхідну інформацію щодо процедури вакцинації батьки можуть отримати у своїх сімейних лікарів.

Довідка.

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке викликається поліовірусом. Поширюється від людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Вірус проникає в організм через рот, потрапляє в кров і вражає в першу чергу сіру речовину спинного мозку, часто викликаючи довічний параліч. Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювання, слабкість м'язів шиї та біль у кінцівках. Параліч може додатись у лічені години. Він часто вражає ноги. До 10% хворих помирають від зупинки дихання через параліч дихальних м'язів.

Також читайте: