Сніданок є одним з головних прийомів їжі. Саме від нього залежить самопочуття на весь день. Ранковий прийом їжі повинен заряджати енергією на найближчу половину дня, яка у більшості завжди буває насиченою. Для людей, які знають, що таке здорове харчування, з чого почати день не є проблемою.
Згідно з рейтингами найкорисніших сніданків складених дієтологами, день найкраще починати з каш, молочних продуктів, салатів і борошняних виробів.
Каші. Головний продукт для підтримки здоров'я і життєвих сил організму протягом робочого дня. При цьому рекомендується вживати в їжу цільнозернові каші, в які можна додати мед і свіжі фрукти або ягоди (можна заморожені). Кращий варіант в цьому випадку, звичайно, вівсянка. На другому місці джерело корисних амінокислот і білка - каша гречана з молоком.
Молочні продукти. Сир - це джерело корисних мінералів, а також потрібного організмові білка. Для приємного смаку його заправляють знежиреним йогуртом, додають у нього мед, фрукти або сухофрукти. Замість сиру для сніданку відмінно підійдуть бутерброди з вершковим маслом і сиром. Туди можна покласти ще м'ясо птиці, овочі (сирі або мариновані), соус (натуральний).
«Головне правило - ніякого білого хліба, тільки чорний і краще грубого помелу. Можна ще використовувати для бутербродів хліб з добавками - родзинки, насіння, кмин. Бутерброди будуть незвично пікантні», - зазначила «ГХ» дієтолог Тетяна.
У рейтингу здорового сніданку також присутній сирна запіканка. Її добре урізноманітнити додаванням ягід, фруктів, гарбуза, моркви, какао.
Салати. Це просте блюдо не повинно бути легким, а навпаки, дуже поживним. Тому оптимальним варіантом вважаються страви з додаванням авокадо, сиру, яєць, відвареного м'яса. Або можна приготувати шматочок м'яса на пару зі спеціями, а будь-який салат за смаком використовувати як гарнір.
Борошняні вироби. Це здається неймовірним, але борошняне теж може бути здоровим сніданком. Вся справа в борошні - вона повинна бути грубого помелу, житнє або вівсяна. Млинці, оладки, кекси і булочки з начинками з свіжих фруктів, овочів, сиру - відмінний початок трудового дня.
Варто відзначити, що американські вчені з Університету Луїзіани довели, найкраще з відчуттям голоду допомагають боротися яйця. Всього два яйця замінять повноцінний сніданок з порції вівсянки, як за кількістю калорій, так і в співвідношенні білків, жирів і вуглеводів. Однак, на відміну від каші, яйця протягом тривалого часу надають організму відчуття ситості.
«Добровольці, які на сніданок з'їдали два яйця, стверджували, що почуття голоду з'являлося тільки до 13-14 години дня. Тоді як ті, хто снідали кашею, стверджували, що бажання поїсти виникало вже до 12 години дня», - відзначають експерти.