Епідемія грипу загрожує харків'янам

5550
В Україні, як і в усьому північній півкулі, зростає захворюваність на грип.


Про це на своїй сторінці в ФБ повідомив головний лікар клініки «Педіатр-плюс» Андрій Пеньков. За оцінкою фахівця, епідеміологічний поріг ще не досягнутий, проте кількість звернень зростає.

«У Європі є дозорні станції, які відстежують і визначають, які віруси актуальні в нинішньому сезоні. А в Україні - цитиколін», - повідомив Андрій Пеньков.

Особливістю захворювання у дітей в цьому році є висока температура до 40 градусів, іноді вище, озноб. Біль у горлі, нежить, «гавкаючий» кашель, часто з'являються пізніше, іноді після нормалізації температури.

«Жарознижуючі працюють повільно, іноді доводиться комбінувати препарати різних груп. Пам'ятаємо, що температуру ми знижуємо не заради цифри 36,6, а для поліпшення самопочуття дитини, а воно може змінитися в кращу сторону вже при 38,5 градусів. В основній масі температура триває 3-5 діб. Якщо вас щось бентежить, не полінуйтеся здати клінічний аналіз крові, для виключення бактеріальної інфекції. Пам'ятаємо, грип антибіотиками не лікується. Часто після декількох гарячкових днів, настає 1-2-х денне поліпшення, але потім підвищується температура і дитина знову почувається гірше. «Погіршення після поліпшення» може бути початком вторинних бактеріальних ускладнень, вимагає консультації лікаря та клінічного аналізу крові», - рекомендує лікар.

Профілактика грипу - це вакцинація і роз'єднання хворих і здорових. Лікування симптоматичне, крім озельтамівіру, занамівіру препаратів, що впливають на вірус грипу, немає.

«Все -зіни; -ферони - це фейк », - говорить Андрій Пеньков.

Тим часом кілька днів тому в Харкові від грипу помер 46-річний чоловік. А у Вінницькій області захворювання забрало життя двох людей. Про це розповіли «ГХ» санлікарі.

За інформацією Українського центру з контролю і моніторингу захворювань МОЗ України та Держсанепідслужби України, з 21 по 27 грудня 2015 найвищий рівень захворюваності на грип та ГРВІ був зафіксований у Вінницькій області - 73 людини на 10 000 населення. Однак ці цифри, на думку лікарів, не перевищують епідпорогу.

Найменший рівень захворюваності тоді опинився на Харківщині - 15 осіб на 10000 населення.

Також читайте: