27 грудня. У 1934 році народився Микола Сліченко – актор театру та кіно, театральний режисер, співак.
Про себе Сліченко розповідав, що народився на Харківщині. Дитинство провів у Харкові. Перебував із батьками у місті під час окупації.
Залишив короткі спогади про воєнний період.
«Мій тато дружив з одним євреєм на ім'я Сашко... Коли фашисти прийшли до Харкова, спочатку вони начебто нікого не чіпали, а потім стали людей розстрілювати – насамперед євреїв, звичайно, і тато віддав другові свій паспорт. Очевидно, він чи то українцем був записаний, чи то руським, чи ще кимось - я вже не знаю...»
«У березні 43-го ми виїхали з Харкова, і мама відправила мене до циганського колгоспу «Лоло Жовтень» – був такий у Новохоперському районі Воронезької області. Сподівалася, що там я хоч трохи від'їмся. Пам'ятаю, як ми залишали Харків: ніч, наша кибитка, запряжена голодною шкапою, ледве тягнеться розбитою дорогою, а німецькі літаки бомбять біженців з повітря. З возів усі розбігаються, зариваються у сніг, і тільки ми сидимо, не рухаючись. Мама притискає нас до себе та накриває іконою: мовляв, якщо загинемо, то разом».
1951-го вступив до циганського театру в Москві. Зіграв кілька десятків ролей у театрі та десять ролей у кіно. Найвідоміша картина за участю Сліченка – «Весілля у Малинівці».
1927 року в Харкові народився Павло Ярмоленко (1927-2002) — доктор педагогічних наук, професор.
Був одним із послідовників педагогічної школи Макаренка.
1954 року закінчив філологічний факультет Харківського державного університету.
Викладав у школі робітничої молоді №48 Харкова, працював учителем російської та української філології, керівником трудового навчання у середній школі №33 м. Харкова, викладачем Харківського державного педагогічного інституту імені Сковороди.
Викладав у Харківському державному університеті, Харківському державному інституті фізичної культури та Українській інженерно-педагогічній академії.
Створив широко відомий свого часу політехнічний центр – навчальний цех ХТЗ. Вивчав наукові засади професійної освіти педагогів.