Експерт: У Харкові бродячих тварин прибирають з вулиць чітко за законом

4779
Влада готова віддавати бездомних тварин у благодійні притулки.

З тих пір, як людина приручила дика тварина, характер їх взаємовідносин безпосередньо залежить від характеру самого homo sapiens.

У населених пунктах країни проблема бродячих тварин вирішується по-різному. Десь влади воліють уникнути конфлікту з радикально налаштованими зоозахисниками і йдуть у них на поводу, стерилізуючи відловлену звірина, і знову випускаючи на вулицю. Харків - єдине місто в Україні, де бродячих собак і кішок прибирають з вулиць чітко за законом - відловлюють, поміщають на карантин на 7 днів. За цей час господар, що втратив свою тварину, може його забрати додому. Також протягом цих днів ветлікарі відбирають не агресивних і здорових тварин для пошуку нових господарів і після закінчення 7 днів тварини переводяться в зону притулку. До решти тварини застосовується гуманна евтаназія в рамках міської програми зменшення чисельності бездомних тварин.

Експерти стверджують: за такою ж схемою бродячих собак відводять з вулиці у всіх розвинених країнах, будь то США або європейські держави. Незважаючи на це, дії влади викликають невдоволення у населення і напади агресивної шаленства у зоозахисту.

«Те, що зараз відбувається в українській, і, зокрема, харківської зоозащіте - лицемірство і брехня. Радикально налаштовані захисники намагаються вселити міській владі, що в Європі нібито якась інша система. Так, є країни, в яких з муніципального закладу тварина передають у благодійний притулок. Харківська міська влада неодноразово пропонувала зоозахисних організацій взяти землю в безоплатну оренду й організувати на ній такий заклад. Але досі його ніхто не побудував, тому що це занадто відповідально, складно і невигідно. Треба розуміти масштаби - в місяць на карантинний майданчик нашого підприємства надходить до 500 бездомних собак. За цей же місяць вдається прилаштувати лише 35 голів. Якщо зоозахисники братимуть всіх знедолених, ці притулки миттєво заповняться, і потрібно буде робити якийсь вибір. Ми готові співпрацювати з ними і йти на діалог, але нічого конструктивного натомість евтаназії вони не пропонують », - поділилася в програмі« ГородХ »директор КП« Центр поводження з тваринами »Юлія Шаповалова.

Також читайте: