Експерт: Харківський промисловий гігант животіє без держ замовлень через неефективного керівництва Укроборонпрому

4365
У виробника танків немає директора, а фінансова ситуація залишає бажати кращого.

У Харкові визначилися, як можна вивести зі списку аутсайдерів ДП «Завод ім. Малишева ».

Нагадаємо, один з головних промислових гігантів країни, відоме на весь світ своєю бронетехнікою держпідприємство «Завод ім. Малишева »знаходиться в тяжкому становищі. Заводчани скаржаться: замовлень у підприємства не густо, а регулярні затримки зарплат призводять до втрати кращих фахівців.

Співробітники з ностальгією згадують кінець 2011 року, коли завдяки контракту на поставку танків «Оплот» для королівської армії Таїланду на підприємстві погасили багаторічні зарплатні борги.

Експерти вважають, що підприємство цілком могло б процвітати, якби держава надавала йому посильну допомогу. Хоча б законодавчо.

«ГК« Укроборонпром », який управляє військово-промисловим комплексом країни - це пережиток адміністративно-командної системи, яка не переросла в структуру законодавчого рівня. Функції цього концерну обмежені такими задачами як проконтролювати, промоніторити, заборонити - тобто вдарити по руках. Я розумію, що керівника потрібно контролювати, але якщо справа доводять до абсурду, коли я не можу проплатити рукавички для робітників за 1000 гривень без узгодження з Києвом, і цей платіж місяць коштує в реєстрі і нікуди не рухається - мимоволі починаєш замислюватися над ситуацією. Адже іноді саме такі дрібні платежі іноді дозволяють не зупинити виробництво », - зазначив у програмі «ГородХ» екс-директор заводу ім. Малишева, бізнесмен, громадський і науковий діяч Микола Бєлов.

На його думку, головний біч таких підприємств - нестача обігових коштів.

«В принципі, у заводу зараз замовлення є. Але йому не вистачає постійної підтримки уряду. Адже що таке виробництво - взяв гроші, купив матеріал і створив готову продукцію. Потім продав її і отримав гроші. Цикл виробництва танків - 9-12 місяців. Щоб взяти кредит у банку, потрібно внести серйозний заставу - нерухомість, наприклад, а такого механізму у держпідприємств фактично немає », - нарікає екс-керівник.

Бєлов упевнений: є ще один варіант. Підприємство розкрутиться, якщо у заводу будуть держзамовлення, а контракти будуть укладатися на умовах передоплати.

Програму «ГородХ» можна подивитися на нашому каналі в Youtube.

Також читайте: