На думку заступника міністра фінансів Олени Макєєвої, підприємці, які сплачують податки за спрощеною системою, намагаються заощадити, щоб не платити податок на прибуток.
«Скільки разів вже міняли спрощену систему - то шість груп, то чотири, то три, а надходження до бюджету знижуються і знижуються. Притому, що кількість зареєстрованих підприємців тільки зростає», - сказала Макєєва в інтерв'ю журналу «Фокус».
Думка економістів категорична: «спрощенці» найчастіше платять в казну більше, ніж ті бізнесмени, які працюють на загальній системі оподаткування.
«Можу сказати, що моя аудиторська фірма, яка відраховує податки за спрощеною системою, насправді платить на 1,5% більше, ніж ті, хто на загальній системі. Навіщо мені це потрібно? Щоб не ходили перевірки. До «спрощенців» не ходять натовпи перевіряючих з ранку до вечора, віднімаючи дорогоцінний час», - прокоментував «ГХ» заслужений економіст України Леонід Рубаненко.
За його словами, спрощена система зовсім не означає, що в скарбницю держави потрапляє менше грошей. І перш ніж говорити, вичерпала себе ця схема чи ні, потрібно показати розрахунки. А вони в різних сферах діяльності будуть відрізнятися.
До речі, зараз Міністерство фінансів розробляє проект податкової реформи, який планується схвалити восени.