Скільки підприємці заплатять на податкові реформи Кабміну

2962
Найближчим часом зміняться умови роботи для підприємців, що працюють на єдиному податку.


Наприкінці грудня 2014 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про податкову реформу в Україні: депутати проголосували за кардинальні зміни, що стосуються практично всіх податків в країні.

Серед нововведень - і обов'язкове використання РРО (реєстратора розрахункових операцій). Або, кажучи простою мовою, касового апарату.

Відповідно до ухваленого закону, касові апарати повинні використовувати у своїй діяльності підприємці - платники єдиного податку 3-ї групи. Для цієї групи бізнесменів норма закону починає діяти з 1 липня нинішнього року. Через півроку те ж саме повинні зробити і «єдинники» 2-ї групи.

Як зазначила податковий консультант Олександра Томашевська, бізнесмени повинні або встановлювати в торгових точках касові апарати, або ж виключити прийом готівкових коштів.

За словами експерта, якщо перевіряючі виявлять в торговій точці якісь порушення, пов'язані з роботою РРО, вони повинні зафіксувати цю обставину. Перше порушення карається штрафом в розмірі однієї гривні. Друге - 100% від суми товару, реалізованого з порушеннями. Третє і всі наступні порушення будуть обкладатися санкціями у п'ятикратному розмірі 100% вартості.

Купити РРО можна тільки у фірмах, які займаються продажем і обслуговуванням касових апаратів.

Як повідомила податковий консультант «Асоціації приватних роботодавців» Оксана Васильєва, сьогодні найдешевший варіант вітчизняного виробництва обійдеться підприємцю в 6300 грн. Його використання - окремий рядок витрат, який обчислюється кількома сотнями гривень щомісяця (в залежності від типу обладнання та інших обставин).

Так, програмне забезпечення РРО тягне за собою ще мінімум 350 грн, навчання персоналу - близько 400 грн. Ще 180-300 грн доведеться щомісяця платити за обслуговування касового апарату.

«Крім того, що ви придбаєте касовий апарат, у вас ще повинен бути доступ в Інтернет, - зазначила Оксана Васильєва. - Оскільки весь товар, який приходить в торгову точку, повинен бути запрограмований в касовий апарат. Кожен пробитий чек через Інтернет відразу повинен надійти в податкову. Плюс до цього треба вести добову звітність. Все це тягне за собою необхідність наймати бухгалтера, щоб вести первинну документацію».

Підприємці стверджують, що вимога про встановлення РРО спричинить подорожчання надаваних товарів і послуг.

«Встановлювання касового апарату, який сам по собі коштує чимало, спричинить додаткові витрати, - каже Яна, власниця інтернет-магазину. - При цьому мені ще доведеться купити мобільні апарати для видачі чеків кожному кур'єру. Зрозуміло, я буду змушена або закласти частину витрат у вартість своїх товарів, або ж просто скорочувати бізнес».

Як заявив директор Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак, з 14 травня в Україні розпочався збір підписів на підтримку законопроекту, який передбачає скасування обов'язкової норми використання касових апаратів з 1 липня.

За його словами, якщо держава не піде на поступки і має намір вводити касові апарати зараз, то вона повинна запропонувати бізнесу якийсь бонус. Наприклад, зменшити податки.

«Бізнесмени підрахують, що їм це вигідно, почнуть показувати білий оборот через касовий апарат і таким чином вийдуть з тіні», - упевнений Олександр Чумак.

Фото: chp.com.ua

Також читайте: