У харківському транспорті стане менше пенсіонерів

11343
Скільки грошей на проїзд будуть отримувати пенсіонери.

Харківські пенсіонери отримуватимуть своєрідну надбавку до пенсії. Щомісяця їм буде виділятися певна сума грошей для того, щоб вони могли користуватися громадським транспортом.

«У поточному році держава щомісяця перераховує гроші перевізникам за проїзд пенсіонерів в розрахунку 47 гривень за одного пільговика», - говорить керівник відділу автотранспорту Міністерства інфраструктури Світлана Кубальская.

Тим часом, на думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, ініціатива Міністерства соціальної політики щодо монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті приречена на провал, оскільки такий підхід не вирішить проблеми.

За словами експерта, монетизація пільг, тобто видача готівки населенню, не спрацює з тих причин, що витрачати гроші будуть на інші потреби.

При чому, якщо порахувати, то цих грошей особливо навіть не вистачить їздити пенсіонеру на ринок. Варіант про те, що він зможе виїхати за межі населеного пункту - взагалі не розглядаються.

«У мене бабуся - пенсіонер, старенька. До базару хоч і пара зупинок, але пішки не піде. Отже, буде їхати на тролейбусі. От і порахуйте - одна поїздка на ринок - 5 гривень. Значить, на місяць можна буде з'їздити їй не більше 9 раз на базар», - зітхає харків'янка Аня.

Хоч молодь і не сильно радіє пенсіонерам у транспорті, особливо в час пік, коли всі поспішають на роботу, а пенсіонери можуть поїхати і трохи пізніше, але все одно впевнені, що вони повинні їздити безоплатно. Адже їх і так ущемляє держава як тільки можна.

Багато городян стали замислюватися про те, щоб продукти для своїх рідних купувати самостійно.

«Дев'ять разів за місяць з'їздити пенсіонерові за продуктами - це просто смішно. Зробити закупівлю продуктів на тривалий період немічний пенсіонер фізично не зможе. Як це він все тягнути буде? Доведеться самим їздити, купувати і відвозити», - підкреслюють харків'яни.

За словами експертів, сума компенсації повинна становити від 250 до 400 грн. Як повідомляють у Міністерстві соціальної політики, програму монетизації планують запустити з 1 січня 2016 року.

Також читайте: