Зростання цін шокує харків'ян

3886
Продукти стають все дорожче.


Українцям не загрожує продовольча голод. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко.

За його словами, завдяки зусиллям вітчизняного АПК вдалося повністю гарантувати продовольчу безпеку населення України на найближчий рік.

Як зазначив міністр, регіони країни повною мірою забезпечені цукром та плодоовочевою продукцією.

«Тому об'єктивних передумов для зростання цін на продовольство немає», - підкреслив Олексій Павленко.

Продовольчих товарів на полицях харківських магазинів дійсно багато. Проте ціни на продукти регулярно ростуть.

Так, за даними моніторингу цін в Харкові, овочі та фрукти продовжують дорожчати.

Зокрема, картопля коштує в середньому 5,75 грн./кг., ріпчаста цибуля -10,35 грн./кг., морква - 10 грн./кг., капуста білокачанна - 9,95 грн./кг., капуста червона - 13,99 грн./кг..

Згідно з даними ГУ статистики в Харківській області, в жовтні ціни на фрукти зросли на 5,8-11,8%. Так, мандарини сьогодні стоять 27,49 грн./кг., хурма - 39,49 грн./кг., яблука - 9,49 грн./кг..

У порівнянні з минулим місяцем подорожчали крупи. Так, якщо в жовтні рис коштував близько 16 грн./кг., то сьогодні - 18,35 грн./кг. Піднялася в ціні і гречка - до 25,45 грн./кг.

Зростає також вартість яєць і молочних продуктів. Молоко сьогодні коштує близько 10 грн./л., сир - 20,85 грн./кг., сметана - 10,20 грн./д. Десяток яєць обійдеться в 20,20 грн.

«Продуктів щось багато, тільки їх ще спробуй купи, особливо з нинішніми цінами, - обурюється Оксана. - Все стало дуже дорого. І адже особливо ні на чому не зекономиш».

«З новими цінами на комуналку багато продуктів стали не по кишені, - зітхає Карина. - Фрукти купую тільки дитині, та й то рідко. Йогурти і сир роблю сама. Якщо на дачі ділянку засівайте квітами, то тепер все частіше замислююся над тим, що навесні доведеться картоплю садити».

Як відзначають експерти, сьогодні провідну роль у формуванні цін на продукти відіграє питання платоспроможності населення.

«Якщо мова йде про встановлення цін на продукти, потрібно враховувати питання платоспроможного попиту. Коли ми говоримо про споживчому ринку, ми повинні розуміти, що у населення зараз немає зайвих грошей, щоб можна було масово підвищувати вартість соціально важливих продуктів», - упевнений економічний експерт Ярослав Жалило.

Також читайте: