Розмір квартирної плати в Харкові підвищуватися найближчим часом не буде. Про це заявив Харківський міський голова Геннадій Кернес.
«Тариф найближчим часом підвищуватися не буде - ні до, ні після виборів. Так, квартплата не збільшувалася з 2012 року, хоча і мінімальна зарплата, і вартість електроенергії, які є одними з складових тарифу, кілька разів підвищувалися. Але ми знайшли резерви в бюджеті міста, за рахунок яких і покриваємо цю різницю. Чи не буде збільшена і вартість проїзду в метро», - запевнив Геннадій Кернес.
Крім того, за словами Харківського міського голови, наступного року міськрада профінансує програму з установки лічильників малозабезпеченим громадянам - ветеранам, пенсіонерам, «дітям війни», у яких немає можливості платити за новими тарифами.
«Харків'яни, які мають прилади обліку, платять за споживання в середньому 4,5-5 кубометрів води, а ті, у кого лічильників немає, - значно більше. Це дисбаланс, і ми це питання вирішимо», - зазначив Геннадій Кернес.
Крім цього обласна влада спільно з «Харківобленерго» планують замінити звичайні електролічильники на двозонні.
За словами начальника управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Олексія Білоцький, перевага двухзонного лічильника полягає в тому, що електроенергія, спожита в нічний час, оплачується за півціни. При наявності звичайного лічильника споживачі платять однаково, незалежно від того, «нагоріло світло» вдень або вночі.
«Ми відпрацьовуємо питання заміни звичайних лічильників з обленерго, - говорить Олексій Білоцький. - Щоб впровадити цю ініціативу в життя - потрібно провести велику роботу: звернутися до центральних органів, поміняти нормативну базу та інше».
Поки ж двозонні лічильники можна встановити тільки за свій рахунок: 1100-1200 грн. варто прилад і 300-400 грн. - його установка.
«Коли ми встановлюємо такий прилад обліку, то переводимо квартиру на диференційоване споживання електроенергії: з 7.00 до 23.00 - за звичайним тарифом і з 23.00 до 7.00 - удвічі дешевше, - говорить керівник прес-служби« Харківобленерго »Володимир Скічко. - При цьому економія може бути лише в тому випадку, якщо споживач постарається включати найбільш енергоємні прилади в нічний час - електрообігрівач, пральну машинку, бойлер ».
Але, як виявилося, придбаний самостійно двозонний лічильник мало просто встановити - потрібно дотримати певну процедуру. Інакше інспектор, який приходить знімати показання приладу, буде записувати загальний показник, і в квитанції буде вказана сума без розбивки на день і ніч.
«Потрібно прийти в районне відділення енергозбуту і написати заяву з проханням встановити йому двозонний прилад обліку. Лічильник купує сам або оплачує компанії його вартість і установку. При цьому прилад обліку параметріруют. Потім приїжджає наша бригада і встановлює. З цього моменту споживачеві враховується спожиту електрику по зонах, - пояснює Володимир Скічко. - Якщо ж вся ця процедура пройдена, і все одно налічується загальний показник, - потрібно звернутися з претензією до районного відділення енергозбуту».