Традиційний стрибок курсу долара можна очікувати відразу після виборів наприкінці жовтня. Як розповідають експерти, перед виборами гривня буде тільки зміцнюватися, а курс долара буде йти вниз.
«Будь-яка партія, яка йде на місцеві вибори, повинна ставити всякі намети, наймати людей, які там працюватимуть, клеїти якісь наклейки. Це можуть бути як і студенти, так і пенсіонери. Таким людям, як правило, платять у гривнях, а загашники у партій, які підуть на ці вибори, як правило, в доларах », - пояснив екс-міністр економіки Сергій Терьохін.
Тому, щоб бабусям оплачувати їхню роботу, будуть змінюватися долари. Тобто, коли приносять в обмінки багато доларів, пропозиція доларів виросте, а отже курс долара може почати падати. А от після виборів, як правило, буває зворотна історія. Коли зекономлені гроші на бабусь нестимуть обмінювати назад у валюту, то її курс поповзе вгору.
«Місцеві вибори в цьому році будуть дуже показовими і з великими витратами. Я думаю, що в жовтні ви отримаєте десь близько 22-х гривень за долар, може бути, навіть менше, а от відразу після виборів буде 23-24. Такий мій прогноз», - підсумував Терьохін.
На думку економіста Еріка Наймана, до кінця поточного року курс долара збережеться на позначці 25 гривень, а вже в 2016 році - виростить до 30-35 гривень за долар.
«Для цього цілий комплекс причин - і торговий баланс, платіжний баланс, і погашення боргів і гроші гастарбайтерів, і зовнішні ринки, і стагнація економіки, і місцеві вибори в Україні», - розповів Ерік Найман.
На думку експерта, головна проблема полягає в тому, що в Україні немає валютного ринку. Якщо немає ринку, отже, немає і ринкового курсу. Якщо він не з'явиться, говорить Найман, то буде збільшуватися розбіжність між чорним ринком і офіційним курсом.