З 1 січня 2022 року набув чинності закон, який зобов'язує приватних підприємців використати касові апарати (РРО). В якості альтернативи можна використовувати спеціальне програмне забезпечення, яке здатне замінити РРО, що суттєво обійдеться дешевше для підприємців.
Що таке РРО
Реєстратор розрахункових операцій - це пристрій чи програмно-технічний комплекс із реалізацією фіскальних функцій для реєстрації розрахункових операцій під час продажу товарів. По суті аналог касового апарату, але у вигляді програмного забезпечення для комп'ютера, смартфона або планшета.
Такий реєстратор дозволяє виконувати фіскальні функції шляхом реєстрації чеків на податковому сервері через інтернет. ФОП мають право вибрати, яким реєстратором розрахункових операцій користуватися: класичним або програмним.
Хто має застосовувати РРО
З 1 січня 2022 року наявність касового апарату обов'язкова для всіх фізосіб-підприємців 2-4 групи єдиного податку, незалежно від їх виду діяльності та розміру доходу.
Зазначимо, що раніше підприємців 2-4 груп єдиного податку було звільнено від застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), якщо вони не перевищують річний ліміт доходу в 1,32 млн гривень.
При цьому для деяких видів діяльності касовий апарат і раніше був обов'язковим:
- продажу технічно складних товарів, що потребують гарантійного обслуговування;
- продажу лікарських засобів та медичних виробів;
- Продаж ювелірних виробів;
- надання медичних послуг у сфері охорони здоров'я.
Що буде за порушення вимог щодо РРО
Санкції за порушення використання касових апаратів передбачають штраф у розмірі 100% вартості проданих із порушенням товарів, а за повторне порушення - вже 150% вартості товару.