Харківський гігант може піти з молотка

5492
«ГХ» з'ясував, хто виграє від угоди.

У країні настає масштабна приватизація. Як розповіла міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, в поточному році з молотка можуть піти 25 державних підприємств.

«Визначили близько 25 підприємств - енергосектор, хімічна галузь, портова інфраструктура, де є реальний інтерес стратегічних іноземних інвесторів», - зазначив профільний міністр Айварас Абромавічус.

За словами міністра, на даний момент держпідприємства розділені за розмірами і ступеня зацікавленості інвесторів.

«Маленькі підприємства з оборотом до 1 млн. Доларів потрібно в електроном форматі продати якнайшвидше і прозоро, віддати це малому і середньому бізнесу, у приватну ініціативу. Інші компанії ми поділяємо на дві частини - великі підприємства, де є інтерес з боку інвесторів і великі підприємства, де інтересу немає», - розповів Абромавічус.

Нагадаємо, що за підрахунками голови Фонду держмайна України Ігоря Білоуса, у разі успішної приватизації, до держбюджету може надійти до 30 млрд. Гривень. Варто відзначити, що в бюджеті на поточний рік закладено показник виручки від приватизації в 17 млрд гривень.

Як відзначають харківські експерти, такий гігант, як завод «Турбоатом», який успішно працює і є унікальним, потрібно берегти і охороняти. Пояснюють, що не можна знищувати те, що приносить хороші доходи і «годує» держава.

«На даний момент країна переживає кризу сировинної економіки. В результаті, всі подешевшало в 3-4 рази, в тому числі і вартість заводів істотно знизилася. Тому, очікування уряду не що інше, як сліпа надія. По-перше, не відомо чи знайдеться покупець, а по-друге - покупка іноземними інвесторами підприємств не означає, що їх будуть піднімати. Варто відзначити, що за минулий рік промислове виробництво Харківщини скоротилося на 20%», - розповів «ГХ» експерт Валерій Рубан.

Як повідомили на харківському заводі "Турбоатом", в список на приватизацію підприємство потрапляє не в перший рік.

"У список приватизації наш завод потрапляє вже не перший рік. Завод" Турбоатом "в нього вносять вже напевно років п'ятнадцять. При цьому, нічого в його роботі не змінюється", - підкреслили "ГХ" на підприємстві.

Також читайте: