У початку року продукти харчування в Україні в порівнянні з минулим роком подорожчали на 47%. Про це повідомили в прес-службі «Українського клубу аграрного бізнесу».
Тим часом за січень-вересень доходи населення зросли всього на 17%, в результаті українці перейшли на дешевші продукти, у тому числі і солодощі.
«Люди перерозподіляють свої споживчі кошики і економлять на продуктах харчування, купуючи лише найнеобхідніші і доступні товари. У тому числі зменшується і споживання кондитерських виробів, що призвело до скорочення їх виробництва», - кажуть експерти.
Як відзначають експерти, вартість кондитерських виробів буде і надалі зростати, оскільки подорожчає цукор. За підрахунками аналітиків, тільки з 9 по 20 жовтня ціни на цей продукт вже виросли більш ніж на 7%.
Як повідомив заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінскій, підвищення вартості солодкого продукту може викликати зменшення майже на 30% посівів цукрового буряка, а також поганий урожай цього коренеплоду. А якщо менше аграрії зібрали буряка, то й менше буде вироблено цукру. А при відсутності додаткового посіву цукрових буряків можна очікувати подальшого зростання цін на цукор.
Тим часом в Україні виробництво цукру стрімко скорочується. Так, за даними асоціації «Харківцукор», в Україні працюють всього 36 цукрозаводів, хоча заявку на квоти подавали 63 підприємства. Головна причина - нестача сировини, викликана неврожаєм.
Зокрема, на Харківщині заявку на отримання квоти на виробництво цукру для внутрішнього ринку подавали шість заводів, але працюють лише чотири - ПАТ «Первухінський цукровий завод» Богодухівського району, ВАТ «Новоіванівський цукровий завод» Коломацького району, ТОВ СГП «Белоколодезянскій цукровий завод» Вовчанського району, ТОВ АПК «Савинська» Балаклійського району.
Як відзначають аналітики, до кінця року в Україні ціни на хлібобулочні вироби піднімуться в межах 20%. Причому вартість хліба в різних регіонах країни буде коливатися.
«Це буде залежати від політики місцевих виробників і місцевих органів влади. Що стосується так званого «соціального хліба», то його вартість буде залежати від дотацій влади. Будуть дотації - ціна збережеться, якщо ні - то зростання цін неминучий », - говорить президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич.
За словами аграрія, на вартість хлібобулочних виробів вплине ряд факторів: подорожчання зерна та інших ресурсів, які використовуються при виробництві хліба.
«Якщо брати в середньому, то всі необхідні для випічки хліба ресурси збільшаться в ціні від 10 до 25%», - резюмував Іван Томич.
Харківських ласунів позбавили радості
3122
Українцям доводиться економити на солодощах.
Також читайте:
- Волонтер из «Новых домов»: Мозг взрывался, когда узнавала о брошенных стариках в закрытых квартирах многоэтажек (фото, видео)
- Харків потерпає від ворожих ракет. Люди звернулися до президента
- Цепь загадочных событий определила судьбу ученого из Харькова (фото, видео)
- На Харьковском направлении враг обстрелял 19 населенных пунктов
- Куда обращаться харьковчанам по пенсионным вопросам
- Харьковский педагог: Никто из нас раньше не учил детей во время войны (фото)