Виробництво молока в країні скоротилося на 11,9% до 883 400 тонн порівняно з вереснем. За перші десять місяців виробництво молока в Україні скоротилося на 4,4%, або на 426,8 тисяч тонн до 9 млн 288,2 тисяч тонн.
Як повідомляють у Державній статистикою, виробництво молока в жовтні 2015 скоротилося на 4,7%, або на 43,3 тисяч тонн порівняно з жовтнем 2014 року.
При цьому фахівці відзначають, що поголів'я корів скорочується, але вже не так значно як влітку. На 1 листопада в країні налічується 2238 тисяч голів, що на 5,2% менше, ніж на аналогічну дату 2014 року.
В ГУ статистики в Харківській області відзначають, в регіоні за перші десять місяців вироблено 450, 6 тисяч тонн молока. У порівнянні з минулим роком, виробництво молока в даний період - не змінилося.
Харківські фермери підкреслюють, що молочні комбінати переключилися на якість продукту.
«Справа в тому, що у нас досі збирають молоко у населення - в однієї бабусі 5 літрів, в іншої - 7. На молокозаводі його зливають в одну ємність, тому його якість кульгає навіть після пастеризації. Адже скуповуючи у бабусь молоко ніхто не може перевірити як її доїли, в яких умовах», - розповів «ГХ» фермер Олег Шишкунов.
Варто відзначити, що в жовтні харківські фермери справили 44,9 тисяч тонн продукту. За даними фахівців, середня вартість молока і молочних продуктів у січні-вересні склала 4162,9 гривень за тонну.
За словами фермерів, за останні два тижні вартість молока зросла на 15%.
«Починає простежуватися тенденція, що молокозаводи перестануть працювати в збиток і будуть приносити прибути. Ще один фактор того, що для фермерів закінчиться річна кризова точка, відкриття експорту в Казахстан. Сподіваємося, що найближчим часом з'явиться вихід на китайські ринки», - підкреслив «ГХ» фермер Олег Шишкунов.
При цьому, в ГУ статистики в Харківській області відзначають, що на 1 листопада в регіоні зменшилося поголів'я корів на 1,1% в порівнянні з минулим роком і склало 91,9 тисяч голів. Крім цього, за словами фахівців, зменшилася на 3,5% кількість кіз і овець до 83,3 тисяч голів.