Європейці розщедряться заради України

2200
Україні повинні перерахувати гроші.


Україна повинна отримати від Міжнародного валютного фонду новий транш у розмірі 1,7 млрд доларів. Про це заявив в ході візиту в Давос заявив Президент України Петро Порошенко.

«У золотовалютні резерви України найближчим часом надійде 1,7 млрд доларів. І це не все», - повідомив глава держави.

За його словами, в МВФ також пішли назустріч Україні і прибрали вимогу про підвищення пенсійного віку.

«Я попросив, щоб у пенсійній реформі прибрали цю вимогу, враховуючи ту складну соціальну ситуацію, в якій опинилася Україна. Ми знайшли компроміс, тому що Україна продемонструвала прогрес в інших напрямках», - зазначив Петро Порошенко.

Гроші від МВФ чекають вже в лютому поточного року, хоча транш повинні були перерахувати ще восени +2015-го.

Фінансові аналітики вважають, що затримка траншу стала причиною чергового падіння національної валюти: на ринку готівки курс долара вже перевищив позначку в 25 гривень.

«Ми очікували транш від МВФ наприкінці 2015 року. І ці кошти вже були закладені в бюджет. Транш не отримали. Швидше за все, було певне заміщення коштів - державними замість МВФ », - повідомив віце-президент Українського кредитно-банківського союзу Ярослав Колесник.

Експерт зазначив, що затримка з грошима кредиторів змусила владу «запустити станок», і гривня девальвувала.

Тим часом на думку фінансистів, національну валюту можна зміцнити тільки за умови зростання економіки. І траншами від МВФ це зробити неможливо. Про це заявив експерт ГІ «Реанімаційний пакет реформ» Ілля Несходовський.

«Зміцнити гривню може лише зростання економіки. Тобто якщо у нас в економіці стане вже більш стабільна ситуація і здійснюватиметься більше української продукції, і ми її більше будемо експортувати - так, вона може зміцнитися. А траншами можна зробити так само, як і з іншими панічними настроями: вкиданням можна качнути ринок в якусь сторону, але утримати його на цьому рівні неможливо», - сказав експерт.

Як повідомила економіст, експерт з питань курсової політики Олена Сльозко, МВФ навмисно затягує в кредитні мережі країни, які звертаються до нього за допомогою.

«Перший транш кредиту видається беззастережно, коли країна просить про допомогу. Другий транш видається під певні умови, які включають підвищення пенсійного віку для населення, зростання тарифів ЖКГ», - зазначила економіст.
Олена Сльозко також нагадала, що за всю новітню історію України 4 рази брала кредити МВФ і у двох випадках країна відмовлялася виконувати умови на третьому транші.

Також читайте: